Le Penová: Mali by ste vedieť, že je v Európe veľa strán, ktoré vo voľbách hovoria, že sú proti migrácii, ale po voľbách úplne otočia

Pondelková konferencia európskeho bloku Európa národov a slobody v réžii hnutia Sme rodina bola parádnym politickým mítingom a kvalitným predvolebným divadlom.

Otázka však je, či jednoznačné prihlásenie sa k táboru Salviniho a Le Penovej bude pre Kollára a spol. výhrou.

V Bratislavskom grand hoteli River park sa včera konala konferencia frakcie európskeho parlamentu Európa národov a slobody (Movement for a Europe of Nations and Freedom, MENL). Hlavným organizátorom stretnutia bol Boris Kollár, čerstvý líder nového slovenského člena MENL – hnutia Sme rodina.

Veľkolepá a profesionálne urobená PR Kollára bola pred blížiacimi sa eurovoľbami aj veľkou reklamou jeho kandidátovi do EP Ľudovítovi Gogovi, ktorý bol prvým rečníkom podujatia.

Zaujímavé bolo vystúpenie Failosa Kranidiotisa z gréckej strany Nea Dexia. Povedal, že dnešná únia už nie je tá, do ktorej krajiny kedysi vstupovali, je to Európa byrokratov, ktorí sú nebezpečenstvom pre krajiny aj ľudí. A zdôraznil, že nie slniečkari, ale práve vlastenci sú skutoční Európania, lebo obhajujú skutočné európske hodnoty, ktorými sú práve pestrosť rozdielov medzi jednotlivými národmi a kultúrami a bohatá história.

„Európa, to sú Atény, Rím, kresťanstvo a nie Perzia, Egypt alebo islam,“ uviedol, za čo bol odmenený búrlivým potleskom.

Konferenciu a menovite Borisa Kollára na diaľku pozdravili aj Geert Wilders a Matteo Salvini, lídri strán MENL v Holandsku a Taliansku.

Georg Mayer zo Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) upozornil, že Európska únie nie je Európa a Európa je viac než len Európska únia. Heslom jeho strany je „menej EÚ a viac Rakúska“ a hovorí, že strany s podobnými cieľmi sa už potrebujú spájať, a to je práve úloha hnutia MENL.

Predsedníčka francúzskeho Národného frontu Marine Le Penová nie je za vystúpenie z Európskej únie, pretože nastali nové možnosti, ako zmeniť Európu zvnútra. Uviedla, že v Európe je potrebná veľká politická zmena: „Európa totiž v súčasnosti odopiera národom mať svoju vlastnú existenciu a vlastný názor. Toto národy a ľudia, samozrejme, odmietajú. Naďalej sa politika robí v prospech oligarchov. Je veľmi dôležité, aby tieto európske voľby nastolili rovnováhu medzi národmi a globalizáciou.“

Po Le Penovej vystúpila hlavná hviezda podujatia, Boris Kollár. Začal tým, že porozprával prítomným podobenstvo o troch Svätoplukových prútoch. Vysvetlil prítomným, že rozdiel medzi jeho stranou a ostatnými, korupčnými stranami, je ten, že on za sebou nemá žiadneho sponzora-oligarchu, ale jeho strana išla do politiky kvôli ľuďom. Tvrdí, že dôvod, prečo sa majú ľudia zle, sú korupční a neschopní politici, ktorí nebránia dostatočne záujmy ľudí a je čas, aby ich vystriedal niekto čestný a schopnejší (s touto zaujímavou myšlienkou prichádzajú aj ďalšie opozičné strany, pozn. red.).

Kollár sa posťažoval, že za tri roky, odkedy je v politike, s jeho stranou nemali tzv. elity žiadny problém, ale odkedy sa spojil s tými, ktorých nálepkujú ako fašistov, zrazu dávajú túto nálepku aj jemu. Zvláštne… Vymedzil sa voči extrémizmu, ktorý pomenoval z jednej strany (ĽSNS a snaha vystúpiť z NATO a EÚ), z druhej strany (liberálne strany a ich snaha o úplnú odovzdanosť vzdialenému centru), aj z tretej strany, keď kritizoval extrémne kradnutie politikov (súčasná vládna koalícia). Povedal, že by si jednotlivé tábory mali prestať nadávať: „Nie je tu len Denník N; máme tu aj Hlavné správy. Myslím si, že to je správne vyvážené a nebolo by dobré sa navážať len do jedného typu médií, pretože všetky tu majú svoje miesto,“ uviedol.

Potom bol priestor aj na otázky z pléna a otázky novinárov. Na otázku Hlavných správ, čo by mohlo zobudiť Európanov, ktorí ešte stále vo veľkom volia strany, ktoré sú zárukou masovej imigrácie, liberalizmu, multikulturalizmu, vazalstva voči Spojeným štátom americkým, Marine Le Pen odpovedala: „Pokiaľ ide o budúcnosť, my si vôbec nemyslíme, že Európania budú za imigráciu. Sme presvedčení, že je to presne naopak. Potvrdzujú to aj všetky prieskumy vo všetkých európskych štátoch, ktoré ukazujú, ze z vecí, ktoré ovplyvňujú rozhodovanie Európanov pri voľbách, je imigracia tou najväčšou obavou. Ale mali by ste tiež vedieť, že určité množstvo politických strán, a u nás vo Francúzsku je to veľmi výrazné, pred voľbami tvrdí, že sú za reguláciu imigrácie a ochranu hraníc, ale po zvolení do europarlamentu hlasujú za imigráciu a za otvorenie hraníc. Myslím si, že veľa Európanov je v skutočnosti ich politickými hnutiami podvedených, zradených, a že v skutočnosti sú určite jednoznačne proti migračnej záplave. Táto imigračná záplava spôsobila nárast islamistického fundamentalizmu, ktorý predstavuje v Európe novú totalitu.“

Konferenciu narúšali liberalistickí extrémisti hlásiaci sa k strane Progresívne Slovensko (ktorej čoraz viac ľudí hovorí „Agresívne Slovensko“) a strane Spolu. Títo extrémne slušní ľudia, medzi ktorými nechýbali ani politici ako Beblavý či Štefunko, si na nábreží postavili mohutnú reproduktorovú stenu a pekelným bubnovaním a iným lomozom a vreskotom počas konania konferencie rušili nielen účastníkov akcie, ale aj hotelových hostí a obyvateľov celého okolia. Radšej sa ani nepýtajme, aká by bola reakcia médií, keby toto isté urobili nejakí vlastenci na mítingu niektorej liberálnej strany. Hoci ktovie, možno sa tým niekto nechá inšpirovať – ako sa do hory volá…

Kollár uviedol, že na pokus s nimi diskutovať a pohostiť ich croissantmi od pani Le Penovej, s francúzskymi vlajočkami, extrémisti reagovali pokrikmi a pohostenie začali do nich hádzať. A spomenul, že sa vraj slušniaci vyhrážali hotelu znížením ratingu, ak usporiada túto akciu. Nuž, to je počínanie také… typicky slniečkové.

Kollárovci teda urobili profesionálnu PR akciu vo veľkom štýle. Jednoznačne zabodovali. Uvidíme ako bude bodovať ich poslanec/poslanci (zrejme Ľudovít Goga a možno aj Petra Krištúfková či Ivan Bella) v europarlamente, kde sa po májových voľbách chystajú zmeny v rozložení síl a črtajú sa zaujímavé názorové spory. A ako zareaguje na ich prihlásenie k frakcii MENL slovenský volič? Prinesie im Marine Le Pen plusové body alebo „bozk smrti“ za spojenie s tzv. „fašistami“?


Ivan Lehotský


zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/le-penova-mali-by-ste-vediet-ze-europe-vela-stran-ktore-vo-volbach-hovoria-ze-su-proti-migracii-volbach-uplne-otocia/1755615

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Miloš Zverina: Slovanstvo je v súčasnej EÚ tabu

Slovanské štáty sú štátmi druhej kategórie.

Diskusia - Konferencia na tému: Bezpečnosť a obrana štátu

Záznam v rozsahu jedna hodina a tridsaťosem minút.....

Univerzálne a národné hodnoty sa nevylučujú, ale sú kamienkami jednej veľkej syntézy

Profesorka Emília Hrabovec: Životná púť kardinála Jozefa Tomka bola živým dôkazom, že univerzálne a národné hodnoty sa nevylučujú, ale sú kamienkami jednej veľkej syntézy.