SÚDNOSŤ ŠTEFANA HARABINA

Na obálke knihy Súdnosť sedí sudca Harabin, akoby socha na spôsob amerického prezidenta Lincolna.

Toho Lincolna, ktorý roku 1865 odvážne, „po harabinovsky“, odsúdil rodiacu sa korupciu v USA: „Moc peňazí sa bude usilovať využívať predsudky ľudí na to, aby predlžovala svoje vládnutie, až bohatstvo bude sústredené v rukách niekoľkých málo ľudí a privedie republiku do záhuby.“ Kritizoval zrušenie článku americkej ústavy, podľa ktorého právnické osoby nesmeli vznikať na neurčito, nanajvýš na 25 rokov. A čoskoro, štrnásteho apríla 1865, Lincolna sediaceho v čestnej lóži divadla po prvom dejstve jeden z hercov smrteľne postrelil so slovami: „Sic semper tyrannis!“ (Tak hynú tyrani!)


Gazdovstvo zvané Slovensko

Prečo napísal knihu slovenský Lincoln Štefan Harabin? Na jej uvedení v prítomnosti dvoch exprezidentov uviedol: „Nemal som ako minister spravodlivosti, ani ako predseda najvyššieho súdu, a tobôž už teraz, ako sudca najvyššieho súdu šancu informovať verejnosť o pravde, vždy ma médiá cenzurovali a cenzurujú. A tak popri tom, že nakrúcam videá, napísal som aj túto knihu.“ A dobre urobil. V čase epochálneho klamstva, vymývania mozgov a konšpirácie, vymýšľania si a bohapustého tvrdenia bez dôkazov, a to dokonca hlavami najvplyvnejších štátov sveta(!) skutočná pravda nemá inú šancu.

A tu je pravda na každej z 250 strán knihy, ktorá je „príbehom gazdovstva zvaného Slovensko“ (ako čítame na záložke). Kritériom Harabinovej pravdy je jeho otec, zasýpaný v americkej bani a doma za bývalého režimu týždne trpiaci v pivnici, keď mu jeho ťažko zarobený majetok brali do družstva. Je tu pravda o jeho súkromí i práci v pozíciách, na ktorých pôsobil. Vyhlásenie pred kardinálom Burkem o neprípustnosti LGBTI, postoj k bombardovaniu Srbska. Šéfovi haagskeho tribunálu Brammertzovi počas návštevy Bratislavy prestalo po Harabinovej reči chutiť. Bol za povýšením odsúdenia arménskej genocídy do slovenského zákona. V knihe je aj pravda o Lipšicom vyfabrikovaným, nikdy sa „nekonaným“ rozhovorom so Sadikim. I fakt, že na tomto krivom obvinení vysúdil 150-tisíc eur od generálnej prokuratúry, o čom verejnosť nesmie vedieť...


Pošliapaná pravda

Zásada „pred Bohom a vlastným svedomím stojíme nahí“ dovoľuje Harabinovi pozrieť v zrkadle samému sebe do očí za každých okolností. Neváhal sa postaviť proti vládnej svojvôli a tlakom na sudcu po prvý raz už za bývalého režimu. Mnícha Bystríka Janíka na prvom stupni v procese prešpikovanom eštebáčtinou oslobodil, lebo bola pošliapaná pravda. Vo funkcii ministra spravodlivosti bojoval proti Špeciálnemu súdu – také súdy sú typické pre diktátorské a totalitné režimy, pričom prvý taký súd zriadil Hitler v roku 1933. A to nie je všetko: imigranti, európske „jadro“, Istanbulský dohovor.

Knihu Štefana Harabina treba prečítať. Aj preto, že „paragraf sú posunuté polovice srdca“ a správny sudca, ak mení život človeka na trestnej lavici, mal by na to pamätať.


Marián Tkáč


zdroj: http://www.extraplus.sk/clanok/sudnost-stefana-harabina
obrázok - titulka: extraplus.sk

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Stredná Európa nachádzaná a opätovne strácaná

Národy strednej Európy čelia viacerým paradoxom. Na jednej strane sú svojim obyvateľstvom otvorené ku spolupráci, ale na druhej strane, politiky strednej Európy nie sú otvorené tejto stredoeurópskej spolupráci, ktorá by mohla dať  strednej Európe potrebnú váhu.  Dôsledkom toho je, že tieto politiky pravidelne hľadali oporu vo veľmociach. Neraz medzi sebou aj súperiac, pokiaľ ide o voľbu patronátnej veľmoci.  Ako je to aj v súčasnosti.  Neraz obetujúc to, čo by nikdy nemalo byť obetované. Napríklad mier. A to napriek skúsenosti, na ktorú sa poukazovalo už celé minulé storočie, že veľmoci nikdy nedostali svojho záväzku. Namiesto toho aby založili účinné formy stredoeurópskej spolupráce. Namiesto  toho aby prehodnotili minulé chyby v pokusoch o strednú Európu.

Zlato ako univerzálne platidlo a depozit

Už niekoľko týždňov sa u nás pretriasa problém nášho zlata.  A pamätám sa dobre aj na problémy so stanovením výmenného kurzu slovenskej koruny a eura (30,1260 : 1),  vrátim sa do hlbšej minulosti.

Také samé ušľachtilé ciele...

Starogrécke mýty hovorili o deviatich múzach – nymfách, ktoré mali v náplni práce jednotlivé žánre antického umenia.