Dni energie na Slovensku

Aj v roku 2017, po troch úspešných ročníkoch, Vám prinášame náš osvetový projekt Dni energie na Slovensku - DENS 2017.
Pochopiteľne i tentoraz chceme propagovať zelené technológie, úspory energie a udržateľnú dopravu na námestiach a v obchodných centrách našich miest. S projektom Dni energie na Slovensku 2017 radi opätovne zavítame do Bratislavy (OC IKEA – 3.6.2017), Žiliny (Nám. A. Hlinku – 5.6.2017), novej destinácie - Trnavy (City Aréna - 7.6.2017) a Banskej Bystrice (Nám. SNP – 9.6.2017) a to vždy v čase od 10:00 do 17:00. Veríme však, že okrem solárnych a fotovoltických panelov, prospešných informácií potrebných získaniu príspevku na zateplenie rodinného domu či zvýhodneného úveru pre bytové domy, inteligentných domácností, recyklácie odpadov, ochrany životného prostredia či alternatív v doprave (elektromobilita, CNG vozidlá, elektro-bicykle) ukážeme aj niečo viac. Rovnako nebudú chýbať ani atraktívne stanovištia pre deti a študentov a zaujímavá tombola. Jednoducho sa máte na čo tešiť!

Ako už býva dobrým zvykom, aj v roku 2017 nás podporuje pán Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a najnovšie už aj páni primátori Bratislavy - Ivo Nesrovnal, Banskej Bystrice - Ján Nosko, Žiliny - Igor Choma a Trnavy - Peter Bročka. Tešíme sa aj z ohlásenej účasti troch významných inštitúcií: SIEA administrujúcej dotácie z programu Zelená domácnostiam, ŠFRB majúcej na starosti zvýhodnené úvery na obnovu bytových domov a zástupcov ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorí vás bližšie poinformujú o možnostiach získania príspevku na zateplenie rodinných domov.


zdroj: http://energieprevas.sk/dens-2017COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Silové zložky si sviatky neužijú: „Polícia aj armáda je už pripravená dozerať na zákaz voľného pohybu“, avizuje minister vnútra

Polícia je pripravená kontrolovať dodržiavanie obmedzení voľného pohybu osôb počas Veľkej noci v prípade, ak ich na pondelkovom rokovaní schváli vláda.

Z osudov slovenských geografických názvov (2)

Naozaj neostala ani stopa po zaniknutom vodnom toku Plazov?

Väčšina štandardných máp alebo mapových diel obsahuje zložku polohopisnú a zložku popisnú, ktorej súčasťou je aj názvoslovná zložka.

Dožinky v Breznici

Aj keď dnes pôdu zanedbávame, predsa len tradícia dožiniek sa zachovala na celom Slovensku.

Tlak, tyrania ekonomických povrchností

Túto úvahu nepíšem s obzvláštnou radosťou. Za posledných 15 rokov sa Slovensko zmenilo v mnohých aspektoch.  Asi najvážnejšia je liberalizácia kapitalistickej demokracie.  Pootvorili sa dvere ekonomickej slobody jednotlivca.  Dnes nielen my na Slovensku, ale aj v Čechách, či aj EÚ sa už  ľudia pokúšajú vidieť odvrátenú stranu  mince.  Nesplnili sa sľuby.