Dohnala ich k tomu cenzúra na Facebooku

Kotlebovci i nezávislý novinár Martin Daňo sa presúvajú na ruskú sociálnu sieť VKontakteV minulosti ľudia odchádzali za slobodou na Západ. V dnešnej dobe sa mnoho zmenilo a za slobodou sa niektorí ľudia presúvajú na Východ. Platí to minimálne vo virtuálnom priestore. Po tom čo americká sociálna sieť Facebook zablokovala hlavné stránky Kotlebovej strany ĽSNS a niektorým poslancom sa Kotlebovci rozhodli prejsť na ruskú sociálnu sieť VKontakte.

Prednedávnom sme vás informovali (viac TU) o tom ako sa fanúšikovia kontroverznej satirickej stránky rozhodli vo veľkom nahlasovať stránky Kotlebovcov. Za týmto účelom si dokonca vytvorili zoznam.

Ako prvá padla za obeť hneď hlavná stránka Kotleba- Ľudová strana naše Slovensko s vyše 80 000 fanúšikmi. Facebook následne zablokoval aj stránku poslanca za ĽSNS, Milana Mazureka.

Predseda strany Marian Kotleba vtedy hovoril na cenzúre:

“Nikdy sme si o slobode na Facebooku nerobili veľké ilúzie. Vedeli sme, že skôr či neskôr nás aj toto médium začne cenzurovať,” napísal Kotleba s odkazom na oficiálnu stránku ĽSNS, kde si môžu ľudia nájsť informácie o ich činnosti.

Následne bola zrušená aj stránka Mariana Kotlebu a Milana Uhríka. Kotlebovci preto vytvorili na FB novú stránku ĽSNS kde informovali, že sa presúvajú na ruskú sociálnu sieť VKontakte :

“Priatelia, nájdete nás už aj na ruskej sociálnej sieti VKontakte. Kvalitatívne je zhruba na úrovni FB, ibaže tam nevládne taká cenzúra ako tu a inkvizítori zo slovenskej liberálnej kaviarne tam nemajú prakticky žiadny dosah.”

Na VKontakte https://vk.com/ už nájdete oficiálnu stránku Kotleba-Ľudová strana naše Slovensko,  predsedu strany, Mariana Kotlebu, stránku poslanca NR SR, Milana Uhríka a poslanca Jána Moru.

Drvivá väčšina Slovákov používa sociálnu sieť Facebook a preto Kotlebovci budú aktívni aj tam pokiaľ im nebudú zablokované aj stránky, ktoré im ešte zostali. Nie je však vylúčené, že postupom času prilákajú čím ďalej tým viac svojich fanúšikov na ruskú sociálnu sieť VKontakte.

Na sociálnu sieť VKontakte sa presunul aj nezávislý novinár Martin Daňo. Rozhodol sa pre tento krok po tom, čo mu facebook zase zablokoval konto na 7 dní. Prečo k tomu podľa neho došlo vysvetľuje v tomto videu.

Samuel Gdovin

 

zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/kotlebovci-nezavisly-novinar-martin-dano-sa-presuvaju-na-rusku-socialnu-siet-vkontakte-dohnala-ich-k-tomu-cenzura-na-facebooku/979398

 

 

 

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Na hlavnej železničnej trati na východ prerušili dopravu

O problémoch informovali železnice na svojej stránke. Výhybku ráno vážne poškodil prechádzajúci vlak.

SLOVENSKÁ LIGA pripravuje republikový snem hnutia, ktorý sa uskutoční v sobotu 9. novembra 2019 v Trenčíne

Občianska iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO, ktorá sa po minulé aktivizovala, si dnes intenzívne uvedomujeme, že súčasná situácia v spoločnosti je natoľko vybičovaná, že predstavuje vážny zlomový bod.

Projev Lenky Procházkové

Projev Lenky Procházkové na protiválečné demonstraci 18. 4. 2018 na Václavském náměstí

captcha