Na hlavnej železničnej trati na východ prerušili dopravu

O problémoch informovali železnice na svojej stránke. Výhybku ráno vážne poškodil prechádzajúci vlak.

 

Dopravu museli na úseku Trenčín - Zlatovce na trati z Bratislavy cez Žilinu do Košíc zastaviť. Pre cestujúcich pripravili niekoľko náhradných autobusov.

"Osobný vlak dopravcu ZSSK zo zatiaľ nezistených príčin prešiel návestidlo v polohe Stoj a tým poškodil výhybku. Preto museli prerušiť železničnú dopravu, predpokladajú, že sa im to podarí opraviť popoludní. Pre cestujúcich zabezpečili náhradnú autobusovú dopravu. Príčiny nehody sú predmetom vyšetrovania," informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Vlaky, vrátane spojov InterCity, hlásia aj vyše 100-minútové meškanie. O prejazdnosti jednotlivých tratí sa viac dozviete na tejto mape .

 

zdroj: http://www.ta3.com/clanok/1103545/na-hlavnej-zeleznicnej-trati-na-vychod-prerusili-dopravu.html

 

 

 

 

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Ekonomické križovatky EÚ

Za posledných 81 rokov bola Európa na križovatke viackrát. V roku 1938 sa zmenšili územia aj Čiech aj Slovenska. Po vojne bolo rozdelené Nemecko. V roku 1990 sa zjednocovalo a nerešpektovali sa výpočty ekonómov. Vypočítali, že západná a východná marka sa majú vymieňať v pomere 1 : 2. Kancelár H. Kohl rozhodol politicky, že to bude  1 : 1! Veda dostala úder a ekonomiky Európy zažili zmätok.

K odídeniu Jozefa Tomku

Súčasný záujem o osobnosť kardinála Jozefa Tomku je pochopiteľný. Už menej pochopiteľná je zjavná povrchnosť informácií, ktorá sa odráža či už v printových, alebo v elektronických médiách. Rôzni analytici, komentátori a spravodajcovia a ich hostia sa venujú takmer výlučne aktivitám Jozefa Tomku len v jeho „kardinálskom období“.

Evropa míří do pekel ....

Ekonómka, publicistka a analytička Markéta Šichtařová je rozhľadenejším známa, ako zdroj nekompromisných informácií a analýz nie iba v ekonomike a o ekonomike.