Treba etickú komisiu pre členov súdnej rady ....

Redaktorka televízie JOJ sa pokúsila položiť Štefanovi Harabinovi po jeho disciplinárnom konaní niekoľko otázok.

 

Otázky sa však netýkali výsledku disciplinárneho konania, v ktorom bol Harabin opäť úspešný. Úloha znela jasne. Za každú cenu nejak znemožniť Harabina. Dopadlo to však presne naopak a táto televízna reportáž sa v televízii určite neobjaví

“Je návrh na súdnej rade na vytváranie etických komisií, ktoré by posudzovali výroky sudcov. Čo na to hovorite?” opýtala sa redaktorka Harabina.

“Treba etickú komisiu pre členov súdnej rady, odpovedal Harabin, pretože súdna rada, keď sme začali byť stíhaní za právny názor, nám neposkytla ochranu, pretože je politicky skorumpovaná. My keď sme začali byť disciplinárne stíhaní za názor, sme sa na ňu obrátili, že je to svojvôľa a aby bola pani Švecová stíhaná. Súdna rada nám neposkytla ochranu. Súdna rada potrebuje eticky kódex ešte aj z dôvodu, lebo z 10 členov súdnej rady, 9 sudcov posunulo skrachovaného politika Procházku do Luxemburgu, lebo si to želali politici a predsedkyňa súdnej rady pani Bajánková ešte aj dnes trvá na tom že Procházka je dobrý kandidát. To je všeobecná hanba Slovenskej republiky, cez skorumpovaných členov súdnej rady. Oni potrebujú etický kódex, alebo kódex budovateľa komunizmu, nie ja.”

 

zdroj: youtube.com, hlavnespravy sk

 

“Ale nie každý váš výrok sa týka len práva!”, zareagovala redaktorka.

“Môj len práva, aj či ide o pána Kisku ako vojnového štváča, lebo ja mám právo na život a zdravie, keď nás niekto ženie do vojny z Ruskom,” uľahčil redaktorke Harabin položenie kľúčovej otázky.

“A ako súvisí pojem ako „justitutka“ s právom na život?”, skomolila Harabinov terminus technikus redaktorka.

“Juristútka je osoba, ktorá má právnické vzdelanie a v pozícií sudcu nerozhoduje podľa zákona a ústavy, ale podľa želania politikov. Máme aj presstitútky, ktoré neinformujú podľa stavu vecí a skutočnosti, ale podľa želaní politikov. To je zas presstitutka, pani redaktorka,” vysvetlil Harabin obsah termínov.

“A takých je tu podľa vás veľa?”, snažila sa podvedome preniesť obvinenie aj na ostatných kolegov z médií.

“Keď nebudete informovať pravdivo, tak vás zaradím do tejto kategórie,” prisľúbil jej Harabin.

“To mi je jedno,” snažila si zachrániť dôstojnosť redaktorka. “Mňa zaujímal váš názor na etickú komisiu.”

“Veď som vám už odpovedal, že súdna rada by potrebovala takúto komisiu. Aby sa nestávalo že z desiatich hlasov, ktoré Procházka získal, bolo deväť hlasov sudcovských. Že v konfrontácii so sudcom s 30 ročnou praxou zvolia Procházku na luxemburský súd. Tak sú to juristúti? Juristúti je ešte mierny výraz na nich,” zopakoval jej Harabin.

“Čiže budete naďalej pokračovať so svojimi výrokmi,” opýtala sa redaktorka nehľadiac na závažnosť informácie, ktorú práve dostala.

“Ja len podľa zákona. A vy budete informovať tak ako doteraz, pravdivo?” Ironicky sa spýtal Harabin.

“Ja vždy informujem pravdivo,” zaklincovala svoj morálny debakel redaktorka televízie Joj.

“Ja zas vždy podľa zákona,” rozlúčil sa s ňou Harabin

 

zdroj:  http://www.hlavnespravy.sk/ako-harabin-redaktorku-jojky-vyskolil/963152

 

 

 

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

COVID-19: Dôkladne umyté ruky ochránia zdravie

Dodržiavaním základných hygienických návykov, najmä dôkladným umývaním rúk, môžete zabrániť šíreniu respiračných ochorení, ku ktorým patrí aj COVID-19.

Typológia kaviarenského slniečkára

P.S. Táto typológia nie je konečná. Môže ju ktokoľvek rozšíriť o svoju skúsenosť so slniečkármi. Príkladov je dosť.

Kto stráži smerovanie a kvalitu ekonomiky SR?

Pre túto úvahu som sa rozhodol zato, že ma prekvapil podnadpis článku J. Solanu, bývalého  predstaviteľa EÚ a generálneho tajomníka NATO, ktorý uverejnilo SME (7. - 9. 1. 2022) a podnadpis znie: Venujme sa nerovnosti.

Demaskovanie jazyka vládcov

Nová kniha sociológa Manfreda Kleine – Hartlageho „Jazyk SRN“ má podtitul: „131 škaredých slov a ich politický význam“ a je venovaná najpoužívanejším slovám a zvratom v nemeckých oznamovacích prostriedkoch, alebo ako hovorí autor, „žargónu demokracie“.