Referendá na východe Ukrajiny

Na územiach nekontrolovaných Ukrajinou začali referendá


Dnes o 8.00 h na územiach nekontrolovaných Ukrajinou začali referendá o pripojení k Rusku. Budú sa konať aj v samotnej Ruskej federácii.

Hlasovať sa bude päť dní – od dnes do utorka 27. septembra. Všetky dni okrem posledného sa bude konať doma alebo na dvoroch v putujúcich skupinách. Ako bolo uvedené – z bezpečnostných dôvodov. A až v posledný deň sa otvoria „volebné miestnosti“.

Obyvatelia Chersonskej a Záporožskej oblasti (presnejšie ich okupovaných oblastí) dostanú otázku, či chcú vytvoriť „nezávislý štát“ a následne sa stať súčasťou Ruskej federácie.


referenda-ukrajina


V LĽR a DĽR sa preskočí etapa s nezávislosťou a okamžite pristúpia k pripojeniu k Rusku.

Predbežné výsledky budú známe 27. až 28. septembra. Na Ukrajine a na Západe vopred oznámili, že tieto výsledky nebudú uznané. A vyvodia sankcie voči organizátorom referend. Na Ukrajine všetkým jej účastníkom hrozila trestnoprávna zodpovednosť.

 
 Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/na-uzemiach-nekontrolovanych-ukrajinou-zacali-referenda-o-pripojeni-k-rusku/2930088
Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Ekonomický pohyb v EÚ

Keď čítam, či počúvam diskusie o súčasnej spoločnosti EÚ a problémoch, ktoré nás ťažia, som z toho smutný.

Utečenci, utečenecké tábory a kvóty

 10.9.2015, Berlín - Richard Sulík vystúpil ako hosť v nemeckej politickej talkshow Maybrit Illner v diskusii na tému utečenci, utečenecké tábory a utečenecké kvóty, pod názvom “Nemecko pomáha utečencom – ale kto mu pomôže pomáhať?”

Zmeny nemusia viesť k lepšiemu

Nadpis som si zvoli zato, že každá strana hovorila o zmenách, či vlastne o potrebe zmeny. Aké je však kritérium, že zmena je lepšia? Pre občana by príznakom zmeny k lepšiemu mohlo byť, že Švajčiari sa budú snažiť zamestnať na Slovensku. Ba aj keby Česi začali chodiť na Slovensko práve preto, že tu sú lepšie platy. Dnes je to naopak.

Fakty z čísel trochu inak a hlbšie

Čitateľ sa môže spýtať prečo som si zvolil taký nadpis dnešnej úvahy. Pochopiť zmysel čísla je veľmi náročné ale aj veľmi potrebné. Dôvodov mám veľa. Jedným z nich je zbožňovanie číselnej hodnoty HDP (hrubý domáci produkt). A orgány EÚ ho využívajú (zneužívajú) aj na rozdeľovanie, teda ako kritérium preto, čo dostane niektorá krajina, napr. z financií EÚ.