Tlačová správa JEDNOTY DÔCHODCOV v SR

JDS odmieta návrhy zákonov na zbavovanie majetkov seniorov v prípade nedostatočných dôchodkov.

Jednota dôchodcov na Slovensku odmieta návrhy politickej strany vedenej Mikulášom Dzurindom a Ivanom Miklošom. Návrh na tzv. reverzné hypotéky ako riešenie nízkych dôchodkov je podľa JDS absolútne neprijateľný. Štát má podľa JDS seniorom vyplácať dôstojné dôchodky v zmysle ich ústavných práv a spoločenských dohôd. JDS preto odmieta návrhy zákonov na zbavovanie majetkov seniorov v prípade nedostatočných dôchodkov.


Michal Kotian:

„Je nám veľmi ľúto, že musíme reagovať na takéto návrhy, ktoré sú podľa nás za hranicou zdravého rozumu aj morálky".

Podľa tejto logiky pánov Mikloša a Dzurinda sa má rodina v aktívnom veku najprv celoživotne zadlžiť a splácať hypotéku na dom alebo byt a potom ju v dôchodkovom veku predať alebo založiť v banke, aby mohli ako seniori dôstojne žiť. Ukázalo sa, že ich politika „privatizácie všetkého, čo malo hodnotu“, priniesla Slovensku nesebestačnosť v potravinách, energiách, pitnej vode aj financiách a tým aj obrovské zdražovanie.

Pán Mikloš, ktorý spoločne s pánom Dzurindom predali väčšiu časť strategických podnikov a bánk, v podstate skoro všetko, čo tu aj naša generácia vytvorila, chcú teraz predávať a zakladať v prospech bánk aj naše domy a byty. Odmietame tieto experimenty na senioroch. Podľa Ústavy SR má každý občan nárok na primeraný príjem, dôstojný život aj ústavné právo vlastniť majetok. Odmietame, aby ktokoľvek vôbec otváral a spochybňoval takýmto spôsobom tieto ústavné práva seniorov.

Tento návrh je preto pre nás absolútne neprijateľný. Štát by mal každému, kto splnil podmienky zásluhovosti, vyplácať taký dôstojný a primeraný dôchodok, aby vedel dôstojne žiť a nemusel predávať alebo zakladať svoj majetok.

Už súčasná právna úprava vytvára obligatórnu povinnosť rodiny nahrádzať finančne štát v prípade nízkych dôchodkov. Tento návrh by umožnil, aby v prípadoch, že nebude mať ani rodina dostatok príjmov, banky odoberali zákonnou cestou majetok seniorom.“


Michal Kotian
predseda JDS


zdroj: https://www.facebook.com/LadislavKamenickyOfficial/

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Sme potomkami najstaršej európskej civilizácie

Rozsiahle územia starého kontinentu obýval od úsvitu dejín najväčší národ Európy, Slovania.

Arcibiskup trnavskej diecézy Mons. Ján Orosch otvorene hovorí na tému kresťanstvo a liberalizmus a o potrebe voliť morálneho kandidáta

V súvislosti s voľbami dávam do pozornosti záznam dnešnej omše, vysielanej LUX TV, v ktorej pán arcibiskup trnavskej diecézy otvorene hovorí na tému kresťanstvo a liberalizmus a o potrebe voliť morálneho kandidáta:

Začiatok nového veku na Kryme

 700 nákladných vozidiel prešlo cez krymský most bezprostredne po zrušení obmedzenia

Vladimír Mečiar povedie Slovenskú ligu do parlamentných volieb 2020

V sobotu 9. novembra 2019 sa v Trenčíne uskutočnil republikový snem hnutia Slovenská liga.