Tlačová správa JEDNOTY DÔCHODCOV v SR
JDS odmieta návrhy zákonov na zbavovanie majetkov seniorov v prípade nedostatočných dôchodkov.
Add a comment

Čítať ďalej...

Pochod na Prezidentský palác podporia aj slovenské matky
Pochody za mier a neutralitu Slovenska prebehli naprieč celým Slovenskom už vo viac ako dvadsiatich slovenských mestách a pridali sa aj ďalšie mestá, ktoré sa oficiálne nenachádzali na zozname. Tisíce Slovákov odpochodovalo desiatky kilometrov za mier.
Add a comment

Čítať ďalej...

Konečne dôstojná, autentická oslava 30. výročia
Každý malý štát je do určitej miery vo sfére vplyvu veľmocí, pričom výraz sféra vplyvu je viacmenej eufemizmus označujúci väčšiu či menšiu mieru nadvlády, prípadne až neokoloniálnej podrobenosti. Z tohto dôvodu v každom malom štáte existujú dva druhy elity: tej internacionálnej, v podstate kompradorskej, ktorá reprezentuje záujmy prevládajúcej veľmoci, a potom tej druhej elity, tej skutočnej, vlasteneckej, ktorá býva za nepriaznivých okolností okolností dokonca zahnaná až do disentu či partizánskeho boja.
Add a comment

Čítať ďalej...

Pocta Andrejovi Hlinkovi
Prinášame Vám krátke video zo slávnostnej spomienky na Mons. Andreja Hlinku v Katedrále sv. Šebastiána pri príležitosti 158. výročia jeho narodenia.
Add a comment

Čítať ďalej...

VEČNÁ IM SLÁVA! НЕКА ИМ ЈЕ ВЕЧНА СЛАВА!
Slávnostná spomienka na obete I. svetovej vojny
Add a comment

Čítať ďalej...

Kardinál Jozef Tomko | MEDZI NEBOM A ZEMOU
11. 8. 2022 Kardinál Jozef Tomko hosťom Mariána Gavendu.
Add a comment

Čítať ďalej...

Pozvánka na pontifikálnu sv. omšu do Gorazdova pri Močenku
Nitrianske biskupstvo, Farnosť Močenok a OZ KREDIV pri príležitosti XXX. ročníka festivalu Gorazdov Močenok a liturgickej spomienky na sv. Gorazda a spoločníkov pozývajú na na pontifikálnu sv. Omšu do Gorazdova pri Močenku 24. júla 2022 o 9,30 hod.
Add a comment

Čítať ďalej...

Ďalšie úspešné cyrilometodské dni v Terchovej

Znie to až neuveriteľne, ale jedno z najtradičnejších podujatí, ktoré sú na Slovensku venované silnému a stále živému odkazu svätých Cyrila a Metoda, teda Cyrilometodské dni v Terchovej, sa v plnej sile dožilo – veľmi symbolicky – Kristových rokov. 

Add a comment

Čítať ďalej...

Výročná svätá omša za pani Evu Kristínovú
Milé sestry a bratia, milí priatelia, uplynuli dva roky, čo nás predišla do večnosti naša milovaná a nezabudnuteľná pani Eva Kristinová.
Add a comment

Čítať ďalej...

Vyhlásenie Maroša Žilinku k rozhodnutiu o mimoriadnom opravnom prostriedku
Vysvetlenie procesných úkonov v súvislosti so stíhaním pána guvernéra NBS PK a výhrady pána Žilinku k jeho nezákonnému plošnému sledovaniu.
Add a comment

Čítať ďalej...

Vnímame čo sa deje v ekonomike?

Každý človek vie rozdiel medzi tepnou a žilou. Žiaľ, bežný človek si neuvedomuje rozdiely v ekonomických kategóriách.

Add a comment

Čítať ďalej...

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Dulovce slovenský diamant na Juhu

Južnoslovenské detské a mládežnícke folkórne slávnosti v Dulovciach, pri zrode ktorých stála aj Matica slovenská, sa dožili svojho dvadsiateho ročníka.

Na Slovensku potvrdili prvý prípad koronavírusu

Na Slovensku potvrdili prvý prípad koronavírusu. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda vlády SR Peter Pellegrini, ktorý je poverený riadením ministerstva zdravotníctva.

Jaroslav Kuracina: Slovensko je nesvojprávna koloniálna dielňa nadnárodných korporácií

Pochádza z Oravy, ale od siedmich rokov žije v Banskej Bystrici. Vyštudoval konštrukciu zbraní a munície na Vojenskej akadémii Antonína Zápotockého v Brne.

Matica zintenzívňuje spoluprácu so Slovákmi vo svete

Jedenásteho novembra 2015 prišlo do Martina 15 delegátov Slovákov zo sveta, aby spoločne s domácimi oživili činnosť Rady pre Slovákov žijúcich v zahraničí pri Matici slovenskej.