Matica slovenská ocenila slovenské osobnosti

V Knižnici slovenskej štátnosti v Matici slovenskej v Bratislave sa 5. októbra 2021 konalo slávnostné odovzdávanie cien dvom významný osobnostiam slovenského vedeckého a kultúrneho života.


František VnukMimoriadnu cenu Matice slovenskej udelil Výbor Matice slovenskej Františkovi Vnukovi, a to pri príležitosti životného jubilea 95. rokov a za celoživotné napĺňanie programu MS. Keďže profesor Vnuk dlhodobo žije v Austrálii, kde stále aktívne tvorí, cenu prevzal Ján Košiar. Ten sa v mene profesora Vnuka poďakoval MS za udelenie tejto ceny a všetkých prítomných pozdravil, keďže s profesorom komunikoval deň predtým. Ako dar venoval do Bibliotéky MS významnú publikáciu Slovakia and Slovaks in the Twentieth Century, ktorú môže verejnosť využiť na štúdium priamo v matičnej bibliotéke v druhej historickej budove MS  v Martine.


Dušan KernýDruhú cenu si osobne prevzal známy slovenský novinár Dušan Kerný. Striebornú cenu MS udelil Výbor MS Dušanovi Kernému pri príležitosti životného jubilea 80-tich rokov a za celoživotné dielo pri šírení národnej kultúry. Dušan Kerný, ktorý stále aktívne prispieva do Slovenských národných novín, najmä do rubriky „Spoza opony“, v ktorej sa zaoberá zahraničnou politikou, sa taktiež poďakoval Výboru MS za udelenie ceny. Poďakovanie smeroval aj SNN za to, že stále sa snažia prinášať aj iný, ale zato objektívny pohľad na svet najmä z  národného a vlasteneckého uhla pohľadu.

Obe ceny odovzdal v mene predsedu MS správca MS a šéfredaktor SNN Maroš Smolec. Hudobný sprievod hrou na fujaru predviedol pán Suchý. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a prispeli k slávnostnej, hoci komornej atmosfére podujatia.Peter Schvantner
Foto: Veronika Grznárová


 foto ocenených: redakcia, internet
COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Informačný web pre utečencov z Ukrajiny

Cez víkend sa v spolupráci medzi Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Migračným úradom a Ministerstvom vnútra SR spustila beta verzia informačného portálu pre osoby z Ukrajiny hľadajúce útočisko pred vojnou na Slovensku.

Načo je volebná kaucia

Tri mesiace pred parlamentnými voľbami sú mediálne výstupy bezfarebné.

Slepá utečenecká ulička

 

Kto pravidelne sleduje náš úbohý a extrémne lživý mediálny mainstream, mohol by nadobudnúť dojem, že celý problém s migrantmi u nás sa zredukoval na tézu:

Sulík zaútočil na Merkelovú: S utečencami robíte ničivú a nezodpovednú politiku!

Sulík zaútočil na Merkelovú: S utečencami robíte ničivú a nezodpovednú politiku!