To čo sa deje na Slovensku, tak to je skutočne experiment

Na Slovensku budú môcť dostať vakcínu už aj deti od piatich rokov. Doteraz bola spodná hranica na dvanástich rokoch. Slovensko dokonca nečakalo ani na rozhodnutie EMA, na ktorú sa tak často z ministerstva doteraz odvolávali.

Toto rozhodnutie vyvolalo oprávnené negatívne reakcie. Nepochopiteľné to je aj pre zástancu očkovania, profesora Romana Prymulu, epidemiológa, ktorý bol istý čas aj ministrom zdravotníctva ČR
epidemiológ Roman Prymula.

Prymula sa na margo kontroverzného rozhodnutia slovenského ministerstva vyjadril v relácii Českej televízie Máte Slovo s M. Jílkovou a Slovensko označili za jedinú krajinu na svete, ktorá povolila očkovanie detí mladších ako dvanásť rokov.

„Opakovane som povedal, že podporujem očkovanie od dvanástich rokov a vyššie, pretože tam si myslím, že imunita je už vyzretá. Pod dvanásť rokov nie. To čo sa deje na Slovensku, tak to je skutočne experiment, pretože. V tomto momente sa testovali rôzne dávky a v podstate Slováci vychádzajú z nejakej štúdie Pfizeru, ktorý išiel na hodnotu 10 mikrogramov a keď máte 10 mikrogramov nariediť z toho, čo je k dispozícii, tak oni musia v podstate z toho 0,5 odstriekať jednu tretinu, ktorú aplikujú. To je technicky veľmi zložité. Takže ja to nepovažujem za šťastnú vec a kým to nebude schválené, tak to určite (v Česku) neprichádza do úvahy,“ uviedol Prymula.


Tvrdá kritika od politikov

Na slová českého odborníka vo svojom príspevku na sociálnej sieti nadviazal poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD), ktorý si myslí, že minister zdravotníctva Lengvarský (nom. OĽaNO), by mal kvôli tomuto rozhodnutiu odstúpiť.

    „Na našich slovenských deťoch idú páchať medicínsky experiment. Potvrdil to český ex-minister zdravotníctva Prymula. Mimochodom, Prymula je profesor v oblasti epidemiológie, ktorý očkovanie ako také neodmieta. To len keby naše slniečka kričali, že zase nejaký „dezolát“ a „čvarga“,“ reagoval Blaha.

    „Už aj v Česku na nás ukazujú prstom vedci, že čo to naša vláda pácha! Pán Lengvarský, odstúpte! Okamžite! Ste agent farmafiriem, ste hrozba pre naše deti! Už to vidia aj v zahraničí! Odstúpte, kým nám, rodičom nedôjde trpezlivosť,“ pokračoval.

Vyjadrenia Prymulu okomentoval, aj opozičný poslanec Tomáš Taraba: „Táto protislovenská vláda keby bola držaná pod krkom farmafirmami, nesprávala by sa inak ako sa správa. Nad tým, čo tu robí Mr. Pfizer, krúti hlavou celý svet. Nielen Česko hovorí o nezodpovednom experimente.“


EMA očkovanie mladších detí nepovolila, Lengvarský vydal vlastné povolenie

Európska lieková agentúra (EMA) zatiaľ očkovanie vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Pfizer pre deti mladšie ako 12 rokov nepovolila. Očkovanie pre deti od piatich rokov bude na Slovensku možné len na základe povolenia ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.


„Očkovanie bude môcť byť realizované na žiadosť rodičov pri vysoko individualizovanom prístupe zohľadňujúc riziko a benefit očkovania dieťaťa. Očkovanie sa odporúča u rizikových detí, u ktorých by prekonanie ochorenia COVID-19 mohlo viesť k vážnemu poškodeniu zdravia, prípadne zhoršeniu základného ochorenia,“ reagovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pre TASR. (viac v článku)

Konkrétne má ísť o žiadosť o povolenie na používanie neregistrovaného lieku. Povolenie na očkovanie má byť podľa hovorkyne rezortu tiež na základe odborného stanoviska Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Pritom práve ministerstvo ako aj ŠÚKL v skorších prípadoch (napríklad v prípade vakcíny Sputnik V) trvali na vyjadreniach odborníkov z EMA, ktoré teraz zdá sa už nepotrebujú.


zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/to-co-sa-deje-na-slovensku-tak-to-je-skutocne-experiment-komentuje-cesky-odbornik-rozhodnutie-ministerstva-podavat-vakcinu-aj-detom-od-piatich-rokov/2672618

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Z osudov slovenských geografických názvov (3)

Je na Slovensku obec s názvom, ktorý signalizuje nemravné správanie sa svojich obyvateľov?, alebo sloveso smilniť a obec Smilno

Z konferencie Slovenská identita

Dvadsiateho deviateho novembra 2016 sa v Bratislave uskutočnila konferencia Panslovanskej únie pod názvom Slovenská identita.

Vyhlásenie Panslovanskej únie k arogancii predsedu parlamentu

Panslovanská únia sa listom zo 6. apríla 2016 obrátila na predsedu NR SR Andreja Danka so žiadosťou, či návrhom, aby obnovil jazdeckú sochu kráľa Svätopluka do pôvodnej podoby.