17 november 2020 v Bratislave z pohľadu priamej účastníčky

17.november 2020 - PROTEST V BRATISLAVE - Hodžovo námestie / Námestie Slobody / tisíce slušných ľudí
V deň 31. výročia Nežnej revolúcie, 17. novembra 2020, sa v bratislavských uliciach zhromaždili tisícky ľudí, ktorí protestovali proti vláde Igora Matoviča. Tento protest bol pokojný, nehádzali sa žiadne dlažobné kocky a nerobili sa ani žiadne iné výtržnosti. Zúčastnili sa ho aj mladší aj starší ľudia a všetci sa chovali slušne.
Aj napriek tomu bolo na túto akciu nasadené obrovské množstvo policajtov - ťažkoodencov. Pripravené vodné delá neboli našťastie použité. Žiaľ, podľa iných videí z tohto protestu policajti použili gumové projektily a trafili 15-ročného chlapca do hlavy. Protest sa konal na viacerých miestach v Bratislave.

Toto video zachytáva dianie na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom a na Námestí slobody pred Úradom vlády, v čase medzi
15:2017:40.

 zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=3F9Ocq1Plns&ab_channel=Cestovate%C4%BEkaJANKA


COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Nikdy nedodržali žiadnu dohodu

Pacta sunt servanda. Toto staré rímske pravidlo v civilizovanej spoločnosti platí a slušný človek záväznosť dohôd nespochybňuje a najmä ich neuzatvára s úmyslom nedodržať ich. Zdá sa však, že vo vzťahoch, medzi Čechmi a Slovákmi, v minulom storočí, platilo skôr, že silnejší partner si mohol platné česko-slovenské dohody jednostranne vykladať po svojom a nakladať s nimi ako chcel.

Potreba moderných ekonomických vzťahov EÚ

Aké sú dnes? Skôr ich EÚ nevie definovať, rieši Brexit a migráciu. Adept na poslanca do europarlamentu odpovedal na otázku čo by si želal pre budúcnosť Európskej únie a povedal: Menej Bruselu, viac zdravého rozumu. Občania to čítajú na bilbordoch. Vyjadril tým nesúhlas s tým, čo sa deje v EÚ.

Komentár Ronalda Ižipa: Putinov gambit

Gambitom sa v šachu označuje zámena krátkodobej (väčšinou materiálnej) nevýhody za výhodu dlhodobú (pozičnú). Gambitom môžeme nazvať napríklad aj Aljechinovu obranu, podľa slávneho ruského šachistu. Nikto nebol šachovým majstrom tak dlho ako práve Aljechin.

Dohnala ich k tomu cenzúra na Facebooku

Kotlebovci i nezávislý novinár Martin Daňo sa presúvajú na ruskú sociálnu sieť VKontakte