Umlčať Otca národa Vdp. M. Kuffu si nedáme

Príďme to povedať arcibiskupovi na Devín 23. novembra o 13. 30 hod.

Dvaja biskupi arcibiskup Zvolenský a biskup Sečka vydali stanovisko, v ktorom vyzvali kňazov a klerikov, aby sa politicky neangažovali.

Vyslovene v stanovisku uviedli otca Mariána Kuffu, ktorého brat Štefan Kuffa je na čele politickej strany KDŽP Aliancia za Slovensko, ktorá ako jediná strana na Slovensku má v stanovách uvedené, že “nevstúpi do žiadnej vlády, ktorá nezvýši ochranu počatého života.”

Nakoľko sa kňaz Kuffa v žiadnej politickej strane neangažuje, v stanovisku sa uvádza, že by sa kňaz nemal angažovať “prostredníctvom druhých osôb.” Čo presne znamená takáto formulácia nevedno, nakoľko cirkev vyzýva, aby sa v politike angažovali laici a vyzývajú na to aj pápežské encykliky.

“Keď arcibiskup Bezák podporil propotratovú političku a Progresívne Slovensko, zdá sa, že to nikomu nevadilo. Nie náhodou v tejto krajine bolo vyvraždených 1,4 milióna detí a to za prispenia politikov, ktorí sa chválili svojími úžasnými vzťahmi na Cirkev. To, že Hlina chcel umlčať otca Mariána, tým sa chválil dosť verejne,” uvádza KDŽP.

KDŽP Aliancia za Slovensko nedávno uverejnila sériu bilbordov, na ktorých je uvedené, že sa hlásia k odkazu otca Mariána Kuffu. Strana v stanovisku uviedla, že hlásiť sa k odkazu otca Mariána je hlásenie sa k boju za život a rodinu a každý veriaci by sa mal k tomuto odkazu hlásiť.KDŽP Aliancia za Slovensko uviedla, že otec Marián Kuffa nie je členom strany a nikdy nebol a o vstupe strany do veľkého Národného bloku nemal žiadne vedomosti. Samotný arcibiskup Zvolenský v minulosti vystupoval s vianočným príhovorom v straníckych novinách strany Smer-SD a počas prezidentskej kampane prijal zo všetkých kandidátov iba kandidáta Smeru Šefčoviča. V prospech KDH robí silnú agitáciu na internete kňaz Ivan Kňaze a biskup Sečka sa nedávno na internete odfotil po boku Alojza Hlinu. Kňaz Ján Buc priamo natočil volebný spot, v ktorom vyzýval na to, aby veriaci v eurovoľbách volili Kresťanskú úniu.

” To, že v tejto krajine pred očami kresťanských politikov bolo vyvraždených 1,4 milióna detí je zlyhanie kresťanského vodcovstva na Slovensku a pozvaním pre každého veriaceho, aby sa naplno angažoval tak ako ho k tomu vyzývajú pápežské encykliky a za čo bude každý pred Bohom niesť zodpovednosť ak nekonal a mal na to dary,” uviedla v stanovisku KDŽP Aliancia za Slovensko.

Ústava SR garantuje občanom ústavné právo sa politicky angažovať. Veľkí pápeži vyzývajú veriacich, aby sa politicky angažovali. Stanovisko dvoch biskupov sa zrejme nedá pochopiť inak, ako to, že ak nejaký veriaci pozná kňaza, nemal by sa asi politicky angažovať, aby sa to nepovažovalo za to, že kňaz sa cez neho angažuje v politike. Najväčší dopad by to zrejme malo na KDH, ktorého politici dlhodobo majú najčulejšie kontakty s kňazmi. Podľa tohto metra sa táto výzva dá chápať ako výzva, aby aj všetci kňazi prerušili kontakty s politikmi KDH.

Michal Pátrovičzdroj: http://alianciazanedelu.sk/archiv/4644#more-4644

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

EÚ - nová Franská ríša

Franská ríša (regnum Francorum) bol ranno-stredoveký štát, ktorý vznikol koncom 5. storočia po obsadení rímskej provincie Galie germánskym kmeňom Frankov. Franská ríša sa rozdelila na Východofranskú (Nemecko), na Západofranskú ríšu (Francúzsko) a na Talianske kráľovstvo (spolu s Burgundskom). K prvým priamym bojovým kontaktom našich predkov s Franskou ríšou došlo v prvej polovici 7. storočia, keď kráľ Austrázie Dagobert I. prenikol až na územie naddunajských Slovanov.

CESTA K PRVEJ SLOVENSKEJ REPUBLIKE

Cesta k slovenskej štátnosti sa nezačala vládnou marcovou krízou v roku 1939. Takto to totiž servírujú majitelia pravdy, ktorí chcú za každú cenu navodiť dojem, že Slováci by nijako inak než s Hitlerovou pomocou neprišli k vlastnému štátu.

Naše vzdelávacie tradície

Veľmi staré sú naše vzdelávacie tradície. Koncertom na Bratislavskom hrade 13. júna 2017 si Štátny pedagogický ústav pripomenul 70. výročie svojho vzniku.