Dnes o 14.00 je v centrále strany Vlasť očakávaná delegácia aliancie piatich národných strán.

Prinesú so sebou text memoranda o spolupráci. Ak sa Vlasť k tomuto prúdu pripojí, vznikne blok národných strán, ktorý môže zmeniť celú volebnú hru.


Za blok národných a kresťanských strán je jedným z organizátorov dnešného jednania so stranou Vlasť podpredseda ĽSNS Martin Beluský. Položili sme mu niekoľko otázok o dnešnom stretnutí.Hlavné správy: Zúčastní sa dnešného stretnutia v centrále strany Vlasť aj pán Kotleba?

Beluský: Predbežne, tak ako sme to avizovali, pán Kotleba nepôjde, z viacerých dôvodov. Jedným z dôvodov je, že my teraz už nie sme jedna strana, ale sme blok piatich strán. Tá delegácia, to nebude iba nejaký kuriér, budú v nej zástupcovia strán, podpredsedovia, tajomníci, ľudia z vedenia týchto piatich strán, ktorí budú splnomocnení s pánom Harabinom rokovať. Keďže však ide len o prvý krok, v ktorom chceme predstaviť naše Memorandum, aby videl, na akých podmienkach sme sa dohodli a čo sme vyrokovali.

V tomto čase nie je podľa nás potrebné, aby tam bol za nás predseda strany a ani pán Harabin nie je v tejto chvíli predseda strany, je volebný líder. Teda vlastne nie je ešte celkom jasná úroveň tých rokovaní, keďže my nevieme v tejto chvíli presne ani to, či pán Harabin je tou správnou osobou na rokovanie, a či ňou nie je nejaký štatutárny orgán strany Vlasť. Aj toto chceme dnes zistiť, ako je to vlastne u nich procesne nastavené, kto je partner na rokovanie, kto je oprávnený rokovať, či tam je nejaký orgán, ktorý to musí schvaľovať, a podobne.

Okrem predstavenia memoranda, v prípade že bude mať záujem, chceme tiež zistiť, aké má požiadavky, či by išiel na spoločnú kandidátku alebo by chcel ísť do koalície, atď. V prípade pozitívneho výsledku by sme si potom dohodli nejaké stretnutie, na ktorom by už bol aj náš pán predsedda, a aj zo strany Vlasť by tam boli všetci ľudia, ktorí majú kompetenciu rozhodovať.Hlavné správy: Aká je právomoc tejto dnešnej delegácie? Bude oprávnená viesť rokovania v plnom rozsahu?

Beluský: Presne tak. Už v prvom kroku bude splnomocnená rokovať s pánom Harabinom, povedať aké sú naše požiadavky a stanoviská. Nebude to také, že sa len odovzdá memorandum a pôjde sa preč.Hlavné správy: Pôjde iba o text memoranda, alebo sú predpripravené viaceré vyjednávacie línie?

Beluský: Pôjde predovšetkým o memorandum, na ktorom sa dohodlo päť strán. Samozrejme, my sme schopní podpísať s nimi aj iné memorandum, kde budú dojednané aj iné podmienky, ale myslíme si, že toto memorandum je natoľko kvalitné a tak dobre vyrokované, že tam nie je veľmi čo vylepšovať. Ale samozrejme, je na strane Vlasť, aby si aj oni stanovili svoje podmienky a požiadavky.Hlavné správy: Plánujete s týmto memorandom ísť aj ďalej a osloviť aj ďalšie národné strany, napríklad SNS?

Beluský: Samozrejme zvažujeme ešte aj nejaké ďalšie kroky. Máme ešte pripravené rokovania aj s ďalšími stranami, verím, že ešte sa pripoja nejaké, možno menšie, možno väčšie strany, uvidíme. Či dáme výzvu SNS alebo Sme rodina, to v tejto chvíli nevylučujem, to bude ešte predmetom rokovaní.Ivan Lehotskýzdroj: https://www.hlavnespravy.sk/cim-ide-delegacia-piatich-narodnych-krestanskych-stran-harabinovcom/1955398


COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Obchodníci znížia ceny vybraných potravín o niekoľko percent

Zväz obchodu a cestovného ruchu (ZOCR) SR víta rozhodnutie vlády týkajúce sa pripravovaného zníženia dane z pridanej hodnoty (DPH) na vybrané druhy potravín.

Rozladený ekonomický orchester

V niekoľkých svojich dielach som už uvádzal keynesiánsku rovnicu rovnováhy ekonomiky : (úspory – investície) + (príjmy vlády – výdavky vlády) = (export – import)

Útok na bustu biskupa Moysesa

Zrejme nespratní študenti alebo výtržníci poškodili busty slovenských dejateľov.

captcha 

 
Odber noviniek na stránke