To čo sa deje na Slovensku, tak to je skutočne experiment
Na Slovensku budú môcť dostať vakcínu už aj deti od piatich rokov. Doteraz bola spodná hranica na dvanástich rokoch. Slovensko dokonca nečakalo ani na rozhodnutie EMA, na ktorú sa tak často z ministerstva doteraz odvolávali.
Add a comment

Čítať ďalej...

102. výročie od tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika
Slovensko si dnes pripomína 102. výročie od tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika. Pri návrate z Talianska na Slovensko 4. mája 1919 sa jeho lietadlo pri pristávacom manévri zrútilo neďaleko Ivanky pri Dunaji.
Add a comment

Čítať ďalej...

Mení sa viacero opatrení
Od pondelka sa uvoľňujú niektoré aktuálne platné protiepidemické opatrenia. Zmeny sa týkajú najmä zákazu vychádzania, otvárania prevádzok, nosenia respirátorov a tiež režimu na hraniciach.
Add a comment

Čítať ďalej...

Vdp. Marián Kuffa píše rakúskemu kancelárovi: Veľká Noc vo Viedni – „Prasa s krížom“
Vážený pán premiér, Sebastian Kurz rakúsky kancelár,
Add a comment

Čítať ďalej...

Od pondelka 22. marca vstupujú do platnosti ďalšie opatrenia
Po príchode zo zahraničia sa ruší výnimka z karantény pre očkované osoby a osoby, ktoré prekonali COVID-19. Úrad verejného zdravotníctva to zdôvodňuje výskytom nových mutácií.
Add a comment

Čítať ďalej...

Milan Uhrík zakladá nové hnutie
Odídenci z ĽSNS okolo Milana Uhríka zakladajú nové hnutie REPUBLIKA. Tvrdia, že počas uplynulých týždňov tvrdo pracovali, aby Slovákom mohli ponúknuť alternatívu a nádej v tejto ťažkej dobe.
Add a comment

Čítať ďalej...

MUDr. Andrej Janco a jeho naliehavé upozornenie vláde SR
Prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov MUDr. Andrej Janco vzhľadom na kritickú situáciu v zdravotníctve apeluje na kompetentných vládnych predstaviteľov, aby začali konať. Add a comment

Čítať ďalej...

17 november 2020 v Bratislave z pohľadu priamej účastníčky
17.november 2020 - PROTEST V BRATISLAVE - Hodžovo námestie / Námestie Slobody / tisíce slušných ľudí Add a comment

Čítať ďalej...

Menia sa pravidlá pri zákaze vychádzania
Od pondelka sa menia pravidlá pri zákaze vychádzania, ktorý platí do 8. novembra. Má niekoľko výnimiek, neplatí ani pre ľudí s negatívnym testom na COVID-19.
Add a comment

Čítať ďalej...

TB I. Matoviča a ministrov po rokovaní ÚKŠ o lockdowne a testovaní
Pozrite si tlačovú besedu po rokovaní Ústredného krízového štábu, ktorý rozhodoval o ďalších krokoch a opatreniach v boji proti šíreniu koronavírusu na Slovensku.
Add a comment

Čítať ďalej...

Aktuálne informácie k celoplošnému testovaniu obyvateľstva SR
Rezort obrany už intenzívne pracuje na plánovaní vykonania celoplošného testovania obyvateľstva v rámci operácie Spoločná zodpovednosť.
Add a comment

Čítať ďalej...

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Večný nedostatok zdrojov a nutnosť voľby

Čitateľa som možno prekvapil názvom mojej úvahy. Je to najvážnejšia ekonomická téma.

Bieda makroekonomických poznatkov našej vlády

Už viac ako tri mesiace denne počúvame od našej vlády o koronavíruse. Ne však o tom, čo zaujíma každého občana. Tou otázkou je aké budú dôsledky COVI-19 na ekonomický život ľudí. Za ten zodpovedá vláda.

Imigrantská nároková kultúra

Ak by žil dnes George Orwell, tak by pri sledovaní súčasných mainstreamových médií  musel cítiť obrovské zadosťučinenie.

Ekonomické križovatky EÚ

Za posledných 81 rokov bola Európa na križovatke viackrát. V roku 1938 sa zmenšili územia aj Čiech aj Slovenska. Po vojne bolo rozdelené Nemecko. V roku 1990 sa zjednocovalo a nerešpektovali sa výpočty ekonómov. Vypočítali, že západná a východná marka sa majú vymieňať v pomere 1 : 2. Kancelár H. Kohl rozhodol politicky, že to bude  1 : 1! Veda dostala úder a ekonomiky Európy zažili zmätok.

 
Odber noviniek na stránke