DIKTATÚRA A MEDIÁLNA MAŠINÉRIA

Väčšinu ľudských činov uskutočňujeme nie na základe zrelej úvahy alebo citov, ale pod tlakom nezmyselného ovplyvňovania.

 Tento jav si na Slovensku veľmi dobre osvojili mimovládne organizácie a mainstreamové médiá. Z rozhlasového éteru a televíznych kanálov sa na nás deň čo deň valia jednostranné informácie o migrantoch. Počúvame, akí sme nesolidárni, lebo krajiny V4 spolu so Slovenskom nechcú poslušne rešpektovať povinné kvóty pre príjem utečencov. Z premiéra Roberta Fica a ministra vnútra Roberta Kaliňáka médiá vyrábajú bezcitných politikov. No pravda je taká, že títo predstavitelia nášho štátu len prezentujú názor väčšiny Slovákov. Mediálna mašinéria, ktorá tu nastolila diktatúru, nám servíruje všetko inak a my sa nevieme postaviť na odpor.

Bojíme sa povedať svoj názor, lebo novinári nás zničia za tri dni. Žijeme predsa v demokracii a slobode (za to sme bojovali v roku 1989), tak ako je možné, že nemôžeme slobodne prejaviť svoj postoj? Necháme sa ďalej manipulovať a šikanovať? Slovensko a ani ďalšie štáty Európy nemajú dôvod znášať dôsledky vojen, ktoré nespôsobili. Kde boli médiá a tretí sektor, keď USA zaútočili na bývalú Juhosláviu, Irak, Egypt, Líbyu a Sýriu pod rúškom zničenia „nedemokratických“ režimov Slobodana Miloševiča, Saddáma Husajna, Husního Mubaraka, Muammara Kaddáfího a Bašára Asada? Pokiaľ vládli títo „diktátori“, bol v spomínaných krajinách pokoj, nebolo biedy ani utrpenia a nikto neutekal do Európy. V absurdných vojnách umierajú milióny nevinných ľudí, to však už novinárov netrápi, lebo po zničení režimov v krajinách zavládne „freedom“.

Opak je však pravdou – ľudia prišli o strechu nad hlavou, svojich blízkych a ľudskú dôstojnosť. Exodus nič nevyrieši. Je čas prejaviť sa humánne a pomáhať budovať konfliktmi zničené krajiny a nechať obyvateľov týchto štátov žiť vlastným životom bez akéhokoľvek vplyvu. Poviete si - utópia, veď to by veľký brat spoza mláky musel prestať podporovať teroristov z Islamského štátu. Naivne sa pýtam, prečo krajina neobmedzených možností neotvorí svoje brány pre utečencov. Veď je ich morálnou povinnosťou postarať sa o týchto ľudí, ktorým NATO zničilo existenciu. Nemecká kancelárka Angela Merkelová a jej priateľ Barack Obama majú dostatok prostriedkov na zvládnutie krízy. Otázka je, prečo Merkelová nadbieha USA, je vydierateľná alebo zaplatená? Svojím konaním pácha samovraždu Európy, ničí hrdých Nemcov, nerozumnými sankciami proti Rusku likviduje nemeckých priemyselníkov a rúca podstatu kresťanstva. Vzťah založený na tom, že si EÚ a USA vezmú všetko, čo chcú, a povýšenecky ignorujú všetko, na čom nám záleží, je zlý. Slovensko je možno malá krajina, ale sme krajina Slovanov, kresťanov, slušných ľudí s tradíciami a priateľ, ktorý nás zastrašuje, nie je priateľ. Príde čas, keď národy pochopia zbytočnosť vojen.

Ľudia si musia uvedomiť, že majú dôležitejšiu prácu ako útočiť jeden na druhého. Ich spoločným nepriateľom je chudoba, utrpenie a strach. Verím v zdravý ľudský rozum, verím, že pevná vôľa presadí myšlienku dobra a pravdy.

 

Lenka Eremiášová

zdroj: http://www.extraplus.sk/clanok/diktatura-medialna-masineria

Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Slovensko bez plynu neprežije!

Názor Čaputovej a Hegera, že Slovensko by sa malo okamžite odstrihnúť od ruského plynu je vskutku šialený.

Koronavírusový prúd

Koronavírus: Mapy, počty a správy krajín v reálnom čase.....

Prvé písmo bolo slovanské

Historiografia, zdá sa, má dnes  jasno v dejinách Európy. Má jasno v tom, kto a kedy osídľoval európsky kontinent.

Pozmenené príslovia a porekadlá

Z dielne Milana Kupeckého