Otvorený list slovenským novinárom a novinárkam - názor odborníka

Zomieranie stoviek ľudí na COVID-19 a vládne lockdowny sú zbytočné.

Ako mnohí slovenskí žurnalisti aj vy ste dezorientovaní zo záplavy často protichodných správ o epidémii COVID-19. Mnohé z týchto správ odrážajú chaoticky a rýchlo sa vyvíjajúce poznanie vedy, iné sú výsledkom komerčne alebo politicky motivovaných dezinformačných kampaní. Píše lekár a analytik Juraj Mesík.

Strach z toho, že sa vy osobne a solídne médiá stanú obeťou takýchto dezinformácií paralyzuje mnohých novinárov, šéfredaktorov, celé redakcie.

Výsledky tohto strachu sú devastujúce. Na Slovensku tento strach podopiera kognitívny priestor pre hrubo nekvalifikované rozhodnutia vlády a ich spoločenskú akceptáciu časťou spoločnosti. Druhú, rýchlo rastúcu časť spoločnosti – tých, ktorí žijú v strachu z ochorenia, zápasia s ním bez adekvátnej pomoci, agonizujúco v samote zomierajú alebo im vláda bezhlavo ničí ich živobytie – extrémne polarizuje a radikalizuje. Po skončení epidémie tak môže Slovensko čakať hlboká politická kríza a návrat k vláde korupcie a posilneniu politického extrémizmu. Niektorým to nevadí. Pre iných by to bol koniec nádeje na slušné Slovensko.

Ubehlo 40 dní od víkendu, keď vláda SR uskutočnila vedecky nepodopretý pokus na obyvateľstve Slovenska v podobe celoplošného testovania. Po vyhodení cca 100 miliónov eur z vreciek daňových poplatníkov dnes čísla hovoria za seba: viac ako 1100 oficiálne oznámených obetí COVID-19, stovky ľudí na JISkách a UPV, nemocnice preplnené pacientami, lekári a sestry vyčerpané. Vianoce 2020 v lock-downe – po nich perspektíva ďalších mesiacov nekončiacich lock-downov, karantén, zavretých škôl i firem – a nepretržitého prúdu mŕtvych. A čakanie na Godota v podobe vakcíny.

Celá táto kríza má znaky sebapoškodzovania. Prebieha v čase, keď veda už pozná prakticky 100% účinný, bezpečný a lacný prostriedok prevencie ochorenia a včasnej aj neskorej liečby COVID-19. Liek je masovo používaný už 40 rokov, použilo sa ho 3,5 miliardy dávok, jeho vedľajšie účinky sú minimálne a dobre známe, stojí euro. Volá sa ivermectin.

Som len lekár čo 6 rokov robil senior špecialistu v centrále Svetovej banky vo Washingtone a dekádu prednáša o globálnych rizikách na univerzitách: Mne neverte! Ale prekonajte svoj strach a vypočujte si výpovede špičkových odborníkov svetovej triedy na formálnom vypočutí v Senáte USA ( Homeland Security and Governmental Affairs Committe) v tomto oficiálnom zázname. Výpovede sú pod prísahou (lož pod prísahou je v USA vážny trestný čin).

Osobitnú pozornosť venujte svedectvu Dr. Pierre Kory-ho, ktoré začína v 49. minúte záznamu. (viac TU): „We have a solution to this crisis…If you take it, you will not get it! There is a scientific recommendation based on mountains of data, that have emerged over the last three months…“, konštatuje Dr. Kory. Svoje tvrdenia ilustruje výsledkami niektorých z už desiatok odborných, peer reviewed štúdií potvrdzujúcich znovu a znovu účinnosť liečiva. Z tej najčerstvejšej uvádza (v 54-tej minúte záznamu): „Profylakticky podávali ivermectin 800 zdravotníkom. Ani jeden neochorel. Zo 400 zdravotníkov ktorým ho nepodávali ivermectin ochorelo 58% – 237 zdravotníkov. Keď ho beriete, neochoriete.“

Na záver mi nezostáva než apelovať na občiansku zodpovednosť a odvahu každého jedného novinára na Slovensku. Naštudujte si túto tému a píšte, hovorte a vysielajte o nej. Slobodné zdieľanie poznatkov vedy je jediná cesta ako možno zachrániť tisícky našich spoluobčanov pred agonizujúcou smrťou a slovenskú spoločnosť pred ekonomickým a politickým rozvratom.


MUDr. Juraj Mesík
analytik globálnych trendov a rizík
úprava titulku - redakcia

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/otvoreny-list-slovenskym-novinarom-a-novinarkam-zomieranie-stoviek-ludi-na-covid-19-a-vladne-lockdowny-su-zbytocne/2377998

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Na Slovensku potvrdili prvý prípad koronavírusu

Na Slovensku potvrdili prvý prípad koronavírusu. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda vlády SR Peter Pellegrini, ktorý je poverený riadením ministerstva zdravotníctva.

Globálna nerovnováha,  klesajúca hegemónia a potreba nového riešenia

 Moja úvaha bola iniciovaná rozsiahlym článkom p. Hvozdíka "Stredná Európa nachádzaná a opätovne strácaná",  v Slovenskom slove. Ide totiž menovite aj o ekonomické problémy. Pozrime si problém hlbšie. Čitateľa nebudem zaťažovať číslami o nerovnováhach v EÚ, a to hlavne číslami z rovnice rovnováhy, lebo som ich už viackrát uverejnil, a to stav nerovnováhy na príklade ekonomiky USA. 

Pozmenené príslovia a porekadlá

Z dielne Milana Kupeckého

Testovanie očami miest a obcí

Hostia: Jaroslav Naď (OĽANO), minister obrany, Matúš Vallo, primátor Bratislavy, Jaroslav Polaček, primátor Košíc, Richard Rybníček, primátor Trenčína, Branislav Tréger, predseda ZMOS.