Rusi vydali informácie o nákaze koronavírusu pre vlastných občanov. Symptómy nákazy koronavírusom po dňoch

Príznaky nakazenia koronavírusom sa objavujú postupne.

V prvej fáze (1-4 deň ) majú nakazení zvýšenú teplotu, pociťujú slabosť a miernu nevoľnosť. Klasickým znakom je suchý kašeľ.

V druhej fáze (5-6 deň) infikovaná osoba začína ťažšie dýchať. Vo väčšine prípadov ide o starších ľudí a tých, ktorí sú polymorbidní a majú iné zdravotné problémy Podľa Rusov existuje pomerne jednoduchá technika ako zistiť, či začínajú byť vážne zasiahnuté priedušky, prípadne pľúca. Ak sa v čistom prostredí chorý nadýchne a dokáže zadržať približne na 15 sekúnd dych, bez toho aby sa prudko rozkašľal, situácia ešte nemusí byť vážna.

Tretia fáza (7 deň) zintenzívňujú sa dýchacie ťažkosti, techniku so zadržaním dychu nie je možné uskutočniť, okamžite nastupuje prudký kašeľ a dýchavičnosť sa zhoršuje. U niektorých ľudí s dobrou imunitou môžu začať na 7 deň príznaky choroby postupne oslabovať

Štvrtá fáza (8-9 deň) u niektorých pacientov sa rozvíja syndróm akútnej respieračnej insuficincie. Vnútorné orgány už dlhodobejšie nie sú dostatočne zásobované kyslíkom. Pozoruje sa približne u 15% pacientov. Podľa informácii francúzskych lekárov ibuprofen, kortizóny a ich deriváty majú v prípade nákazy koronavírusom  veľmi negatívny dopad na organizmus, vďaka liekom na tejto báze sa život pacienta môže ešte výraznejšie ohroziť.

Piata fáza (10-11 deň) ochorenie je v najhoršej fáze. Ťažkosti s dýchaním bez lekárskej pomoci môžu skončiť smrťou, k vyššie uvedeným príznakom sa pridružuje akútna a silná bolesť brucha, môžu sa objaviť hnačky.

Šiesta fáza (12 – 16 deň) pozorujú sa príznaky zlepšenia stavu, klesá horúčka i ostatné symptómy,  vo väčšine prípadov na 17 a 18 deň možno pacienta z nemocnice prepustiť do domáceho ošetrenia

K plnému vyzdraveniu podľa zistení Číňanov, ktorí majú s koronavírusom najviac skúseností,  prichádza za 22 až 23 dní. Tí, ktorí nákazu koronavírusom prežili a mali ťažšiu formu, opisujú svoje zdravotné problémy ako veľmi vážne a frustrujúce.

Kto sa chce nepriaznivému ochoreniu vyhnúť, mal by dôrazne dbať na hygienu, obmedzovať pohyb vo väčšom množstve ľudí a v prípade nakazenia je potrebné, aby vyhľadal lekársku pomoc a ostal v izolácii.zdroj: 
https://www.hlavnespravy.sk/rusi-vydali-informacie-nakaze-koronavirusu-vlastnych-obcanov-symptomy-nakazy-koronavirusom-dnoch-zabery-nemenovanej-milanskej-nemocnice-18/2107152COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Núdzový stav. Čo to znamená?

Veľmi rýchle šírenie nákazy Corona vírusom na území Slovensku ako aj nárast pozitívne testovaných pacientov bol dôvodom na mimoriadne zasadnutie vlády SR.

Delegácia ĽSNS na oficiálnej návšteve libanonskej vlády

Dňa 22. februára 2018 vyslala ĽS Naše Slovensko na pozvanie delegáciu do Libanonu – krajiny na Blízkom východe s viac ako tretinovým podielom kresťanského obyvateľstva.

Z osudov slovenských geografických názvov (12)

Slovenské geografické názvy a ich prirodzená maďarizácia

Západ už drancuje aj Východ

V súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži sa môže zdať o porušovaní jazykového zákona Slovenskou televíziou, ale kedy inokedy?

captcha 

 
Odber noviniek na stránke