Rusi vydali informácie o nákaze koronavírusu pre vlastných občanov. Symptómy nákazy koronavírusom po dňoch

Príznaky nakazenia koronavírusom sa objavujú postupne.

V prvej fáze (1-4 deň ) majú nakazení zvýšenú teplotu, pociťujú slabosť a miernu nevoľnosť. Klasickým znakom je suchý kašeľ.

V druhej fáze (5-6 deň) infikovaná osoba začína ťažšie dýchať. Vo väčšine prípadov ide o starších ľudí a tých, ktorí sú polymorbidní a majú iné zdravotné problémy Podľa Rusov existuje pomerne jednoduchá technika ako zistiť, či začínajú byť vážne zasiahnuté priedušky, prípadne pľúca. Ak sa v čistom prostredí chorý nadýchne a dokáže zadržať približne na 15 sekúnd dych, bez toho aby sa prudko rozkašľal, situácia ešte nemusí byť vážna.

Tretia fáza (7 deň) zintenzívňujú sa dýchacie ťažkosti, techniku so zadržaním dychu nie je možné uskutočniť, okamžite nastupuje prudký kašeľ a dýchavičnosť sa zhoršuje. U niektorých ľudí s dobrou imunitou môžu začať na 7 deň príznaky choroby postupne oslabovať

Štvrtá fáza (8-9 deň) u niektorých pacientov sa rozvíja syndróm akútnej respieračnej insuficincie. Vnútorné orgány už dlhodobejšie nie sú dostatočne zásobované kyslíkom. Pozoruje sa približne u 15% pacientov. Podľa informácii francúzskych lekárov ibuprofen, kortizóny a ich deriváty majú v prípade nákazy koronavírusom  veľmi negatívny dopad na organizmus, vďaka liekom na tejto báze sa život pacienta môže ešte výraznejšie ohroziť.

Piata fáza (10-11 deň) ochorenie je v najhoršej fáze. Ťažkosti s dýchaním bez lekárskej pomoci môžu skončiť smrťou, k vyššie uvedeným príznakom sa pridružuje akútna a silná bolesť brucha, môžu sa objaviť hnačky.

Šiesta fáza (12 – 16 deň) pozorujú sa príznaky zlepšenia stavu, klesá horúčka i ostatné symptómy,  vo väčšine prípadov na 17 a 18 deň možno pacienta z nemocnice prepustiť do domáceho ošetrenia

K plnému vyzdraveniu podľa zistení Číňanov, ktorí majú s koronavírusom najviac skúseností,  prichádza za 22 až 23 dní. Tí, ktorí nákazu koronavírusom prežili a mali ťažšiu formu, opisujú svoje zdravotné problémy ako veľmi vážne a frustrujúce.

Kto sa chce nepriaznivému ochoreniu vyhnúť, mal by dôrazne dbať na hygienu, obmedzovať pohyb vo väčšom množstve ľudí a v prípade nakazenia je potrebné, aby vyhľadal lekársku pomoc a ostal v izolácii.zdroj: 
https://www.hlavnespravy.sk/rusi-vydali-informacie-nakaze-koronavirusu-vlastnych-obcanov-symptomy-nakazy-koronavirusom-dnoch-zabery-nemenovanej-milanskej-nemocnice-18/2107152COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Ochota občanov zúčastňovať sa na prieskumoch verejnej mienky klesá

Starostovia niektorých slovenských obcí dostali zaujímavý list od istej veľkej prieskumnej agentúry. Tá ich vyzvala, aby jej pomohli s organizovaním prieskumu politických názorov, pretože ochota ľudí zúčastňovať sa podobných prieskumov vraj klesá.

Protipandemické opatrenia sú viac o biznise, ako o ochrane zdravia ľudí a verejného záujmu

Vyhlásenie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského o tom, že na Slovensku nemieni rozvíjať vlastnú politiku, ale bude slepo poslúchať „vedecké názory, fakty a doporučenia farmafiriem“ už zdvihlo zo stoličky nie jedného Slováka.

Francúzska realita? ....

Výzva ke sjednocení proti institucionálnímu státnímu převratu

Verejné zhromaždenie Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) sa 17. októbra v Trenčíne môže uskutočniť

Krajský súd v Trenčíne vo štvrtok uznesením vyhovel žalobe, ktorú strana podala proti rozhodnutiu mesta Trenčín zhromaždenie zakázať.