Galaxy S10 za 1 euro? Pozor na e-mailový podvod

Zlodeji vás chcú obrať o euro, aby následne získali oveľa viac.

Internetom sa šíri ďalší podvod, tentoraz však cez e-maily, nie Facebook. Podvodníci obete lákajú na „výhru“ v podobe smartfónu Galaxy S10 od Samsungu. Adresát sa mal stať náhodným výhercom a jediné, čo musí urobiť, je zaplatiť poplatok vo výške 1 euro za údajné poštovné.

Pokiaľ záujemca klikne na možnosť potvrdenia výhry, bude presmerovaný na stránku, kde má zadať údaje o platobnej karte.

Na prvý pohľad sa zdá, že ide o štandardnú formu phishingu, kedy sa útočníci snažia dostať práve k informáciám o platobnej karte obete. V tomto konkrétnom prípade však ide o sofistikovanejší podvod.

Obeť má totiž zaplatiť spomínané 1 euro na platforme s názvom Faderplay. Tá bola (nielen) webmi OnlineThreatAlerts.com či ScamGuard.com označená za podvodnú. Po tom, čo obeť zaplatí, totiž začne z platobnej karty postupne sťahovať ďalšie a ďalšie peniaze.Stránka sa v skutočnosti vydáva za platformu, na ktorej sa dá za predplatné získať prístup k hudbe, filmom, hrám či e-knihám. Podľa recenzií však iba okráda dôverčivých zákazníkov aj po tom, čo predplatné zrušili. Neostáva im nič iné, len situáciu riešiť priamo so svojou bankou.
Tvári sa dôveryhodne, ale...

Samotný podvodný e-mail sa snaží tváriť dôveryhodne. Využíva pritom dostupné informácie z prehliadača. Na základe IP adresy majiteľa tak napríklad môže v správe použiť názov firmy, na ktorú je registrovaná, a cieliť tak na jej zamestnancov či klientov – najmä v prípade internetových poskytovateľov.

Ak si e-mail používateľ otvorí z pripojenia v domácnosti, mobilného pripojenia či v menšej firme, pravdepodobne v nej uvidí práve názov svojho internetového poskytovateľa.

Podvodníci tiež využívajú klasickú „nátlakovú hru“, keď sa snažia obeť dostať do časovej núdze. Dávajú jej totiž len krátky čas na to, aby sa k výhre prihlásila. V opačnom prípade avizujú, že výhra prepadne inému „šťastlivcovi“.

Falošná výhra sa však dá pomerne ľahko odhaliť – pri adekvátnej miere podozrievavosti. Celá správa je totiž písaná v kostrbatej slovenčine.


zdroj: https://zive.aktuality.sk/clanok/141071/galaxy-s10-za-1-euro-pozor-na-e-mailovy-podvod/

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Koronavírusový prúd

Koronavírus: Mapy, počty a správy krajín v reálnom čase.....

Najväčší sviatok sa blíži

Neoficiálne štartuje príprava na toto obdobie začiatkom adventu. Spravidla ide o štyri týždne pred Štedrým dňom. Advent sa tak začína 27. novembra tohto roka prvou adventnou nedeľou. 

V4 by mohla chrániť schengenskú hranicu spoločne

Spolupráca krajín Vyšehradskej štvorky pri riešení problémov utečeneckej krízy začína mať reálnejšie kontúry.

Ruženec za Slovensko

Tak tým čo propagujú ID bola bola položená jasná otázka: ktorý zákon z Istanbulského dohovoru chýba v legislatíve?? Odpoveď vo videu: https://youtu.be/fbDzk8a33wM