Najprijateľnejší na post prezidenta, spomedzi kandidátov by bol Štefan Harabin

Výsledok volieb na post hlavy štátu by mal byť totožný s názorom a želaním väčšej časti slovenskej, prevažne kresťanskej spoločnosti. Prognózy rôznych agentúr na šance jednotlivých kandidátov sa menia.

Podľa toho, kto je ich majiteľom. Keby sa robila napríklad respondentská akcia  hlasov za Bélu Bugára v Dunajskej Strede (nemám nič proti nemu a jeho kandidatúre), tak by napríklad u tisíc respondentov zvíťazil.

Preto prieskumným agentúram (napokon výsledky ktorých sú vždy odlišné), neverím.  V súčasnosti najviac vo verejnosti rezonujú mená ako Maroš Šefčovič, Ján Mistrík, Štefan Harabin, či Marian Kotleba. Nechcem nikoho nálepkovať, no opozičným kandidátom je Robert Mistrík, tak ako bol predtým Kiska. Podľa mňa reálne sa "do finále" spomedzi kadidátov dostanú Maroš Šefčovič a Štefan Harabin.

Vážnym kandidátom na post prezidenta bude sotva niekto navrhnutý priamo z politickej opozície, hoci Robert Mistrík bude podporovaný všetkými možnými informačnými kanálmi, vrátane z poza hraníc dobre platených nadnárodných spoločností a spolkov. Ale trocha som odbočil.

Článok pána Ľudovíta Košíka sa niesol v znamení lamentácie, že nebude ani teraz zvolený do funkcie hlavy štátu kresťanský kandidát, z čoho možno dedukovať, že myslel na politickú stranu KDH, ktorá v súčasnosti akoby de facto neexistovala. To ale neznamená že nebude zvolený kandidát, ktorý má slovenské, teda  kresťanské korene, pretože v našej krajine je kresťanská rodina v ktorej žijeme základom.

Veľké šance má tak Štefan Harabin, ktorý tieto národné, kresťanské a sociálne hodnoty a kritériá spľňa. Skúsený Maroš Šefčovič má tú výhodu, že pôsobil v európskom parlamente a odtiaľ fúkajú aj také vetry, ako sú otvorená spoločnosť v intenciách multi, nemanželské partnerstvo, ale je možno aj "nainfikovaný" a naklonený vstupom emigrantov na naše územie, najmä moslimov, ktorí sú potenciálnou hrozbou najmä kresťanov.

A tak tou väčšou zárukou, je voľba Štefana Harabina. Malou šancou je, aby sa dostal na čelo štátu niekto z KDH, konkrétne disident František Mikloško, ktorý bol prenasledovaný bývalým režimom (respektíve konkrétnymi ľuďmi - poznámka autora), čo je napokon nechtiac v dnešných dňoch u obyčajných ľudí po ponovembrových  skúsenostiach nie veľmi považované za plus, a je to na takúto kandidatúru sakramentsky málo.


 Milan Kupecký





COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Washington jako stroj na sankce

Možná, že právě podnikatelské prostředí, odkud Trump pochází, ho vede k domněnce, že když někomu způsobíte dostatečně velké ekonomické potíže, tak se nakonec vzdá a bude souhlasit se vším, co budete chtít.

Prieskum verejnej mienky MediaT

Agentúra deklaruje, že nie je členom profesijných organizácií, ktoré podobné agentúry združujú.

Maďarskí iredentisti postriekali budovu Matice v Štúrove

Takmer dvadsaťročný sen slovenskej časti obyvateľstva mesta Štúrovo sa naplnil.