Samuel Zoch, 29. 10. 2018, 15.00, Župný dom, Bratislava

V mene predsedu a správcu Matice slovenskej vás pozývame na osadenie busty spoluautora Deklarácie slovenského národa a prvého slovenského župana Bratislavy Samuela Zocha, ktoré sa uskutoční dňa 29. 10. 2018 so začiatkom o 15. 00 hod. na Župnom námestí v Bratislave. Po skončení slávnostného odhalenia busty bude nasledovať seminár v Župnom dome.

Poprosil by som predovšetkým matičiarov z bratislavského, trnavského, trenčianskeho a nitrianskeho kraja, aby sa zúčastnili tohto významného podujatia.

V prípade nepriaznivého počasia si je potrebné zobrať so sebou dáždniky alebo pršiplášte, teplé oblečenie a kvalitnú obuv. Je potrebné si zobrať si so sebou občerstvenie, prípadne prenosnú stoličku, pre tých ktorí to potrebujú. Na podujatie sa musíte dostať už každý z vás individuálne. Ak by boli nejaké zmeny ohľadom dopravy, bude vás o tom informovať Členské ústredie, príslušný riaditeľ domu alebo vedúci oblastného pracoviska.V prípade otázok ma prosím kontaktujte.

Na toto významné spomienkové podujatie ste srdečne vítaní.

Prajeme vám príjemný kultúrny zážitok.


PhDr. Martin Fejko
riaditeľ ČÚ MS


zdroj: Ing. Magdaléna Sulanová <Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.>

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Elity, národ a budúcnosť Európskej únie

So slovom “elity” sa stretávame v médiách čoraz častejšie.

Identita Slovákov je hlboko slovanská

V posledných dvoch storočiach sa stalo predmetom vedeckých sporov vymedzenie pravlasti Slovanov, t.j. územia, kde došlo k ich etnogenéze.

Útok médií, následne vec posudzuje špeciálny prokurátor

Škandalózne, kontroverzné, poburujúce. Aj takto označili mnohé médiá video, ktoré publikovala Matica slovenská s cieľom vstúpiť do diskusie o prvom Slovenskom štáte.

Testovanie očami miest a obcí

Hostia: Jaroslav Naď (OĽANO), minister obrany, Matúš Vallo, primátor Bratislavy, Jaroslav Polaček, primátor Košíc, Richard Rybníček, primátor Trenčína, Branislav Tréger, predseda ZMOS.