Samuel Zoch, 29. 10. 2018, 15.00, Župný dom, Bratislava

V mene predsedu a správcu Matice slovenskej vás pozývame na osadenie busty spoluautora Deklarácie slovenského národa a prvého slovenského župana Bratislavy Samuela Zocha, ktoré sa uskutoční dňa 29. 10. 2018 so začiatkom o 15. 00 hod. na Župnom námestí v Bratislave. Po skončení slávnostného odhalenia busty bude nasledovať seminár v Župnom dome.

Poprosil by som predovšetkým matičiarov z bratislavského, trnavského, trenčianskeho a nitrianskeho kraja, aby sa zúčastnili tohto významného podujatia.

V prípade nepriaznivého počasia si je potrebné zobrať so sebou dáždniky alebo pršiplášte, teplé oblečenie a kvalitnú obuv. Je potrebné si zobrať si so sebou občerstvenie, prípadne prenosnú stoličku, pre tých ktorí to potrebujú. Na podujatie sa musíte dostať už každý z vás individuálne. Ak by boli nejaké zmeny ohľadom dopravy, bude vás o tom informovať Členské ústredie, príslušný riaditeľ domu alebo vedúci oblastného pracoviska.V prípade otázok ma prosím kontaktujte.

Na toto významné spomienkové podujatie ste srdečne vítaní.

Prajeme vám príjemný kultúrny zážitok.


PhDr. Martin Fejko
riaditeľ ČÚ MS


zdroj: Ing. Magdaléna Sulanová <Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.>

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Na hlavnej železničnej trati na východ prerušili dopravu

O problémoch informovali železnice na svojej stránke. Výhybku ráno vážne poškodil prechádzajúci vlak.

Prednáška a diskusia s Petrom Jaškom

Pre tých z Vás, ktorí sa chcete dozvedieť viac o Petrovi Jaškovi, pripomínam, že prednáška a diskusia s Petrom sa koná už dnes večer, 24. apríla 2017 o 20:00 v UPeCe v Bratislave.

PAKT OSN JE PLÁN NOVÉHO SVETOVÉHO PORIADKU

Štefan Harabin disponuje dokumentom preloženým z anglického jazyka do slovenčiny o Globálnom pakte OSN.

Zlato ako univerzálne platidlo a depozit

Už niekoľko týždňov sa u nás pretriasa problém nášho zlata.  A pamätám sa dobre aj na problémy so stanovením výmenného kurzu slovenskej koruny a eura (30,1260 : 1),  vrátim sa do hlbšej minulosti.

captcha 

 
Odber noviniek na stránke