Úspech - prognóza našej budúcnosti v EÚ ... (?)
Naše malé Slovensko narástlo za ostatné roky do takej veľkosti, že prerástlo svojho staršieho brata Česko, ba aj susedov - Veľkých Uhrov a Poliakov. V súťaži o rast ekonomiky sme dosiahli dva svetové rekordy: stali sme najväčším vývozcom nemeckých áut a čuduj sa svete – aj psov.

Čítať ďalej...

Čo po voľbách

Nevieme. Kandidáti na poslancov v Bratislave rozdávali sáčky, v ktorom boli hrnček, malý notes a guľôčkové pero s menom kandidáta. Dovolím si čitateľovi ponúknuť úvahu, ktorá hlbšie a širšie chce analyzovať, myslím si, neutešený stav našej spoločnosti.

Čítať ďalej...

Všetkých svätých | Mt 5, 1-12a
Keď Ježiš videl veľké zástupy, vystúpil na vrch. A keď sa posadil, pristúpili k nemu jeho učeníci.

Čítať ďalej...

O fašizme - názor amerického Slováka

Aj v kontexte s nadchádzajúcimi voľbami 2022 - poznámka redakcie.

Čítať ďalej...

Čo sa deje?

Reagujem úvahou promptne, lebo som dostal viacero (mnoho?) odoziev na príspevok "Budeme sa zaoberať ekonomikou?"  Uvediem iba túto jedinú:

Čítať ďalej...

Šlendriánska stratégia

Pojem som si požičal od autora diela Vzdelaní príbuzní. V SME z 30/9 – 2/10 napísal: „Nezdá sa však, že by slovenská vládna garnitúra chcela v tejto súvislosti čosi zmeniť na svojej šlendriánskej stratégii“.

Čítať ďalej...

Rozíde sa Európa so Spojenými štátmi?

Dostal som skvelé otázky od nemeckého čitateľa, ktorý je tiež novinár. Pýtal sa: “Aký by bol spôsob a aké by boli praktické dôsledky, keby sa Európa vo všeobecnosti a najmä Nemecko rozišli s USA s cieľom nájsť európsky mierový a hospodársky rámec vrátane Ruska?” píše Larry C. Johnson pre Ron Paul Institute

Čítať ďalej...

Radujte sa! Svet sa končí
Prijmite preventívne opatrenia.

Čítať ďalej...

Architektúra ekonomického vesmíru

Verím, že čitateľ čítal o architektúre vesmíru, ktorým sa zaoberá fyzika. Iste vie aj to, že Einstein svojou teóriou relativity opísal fungovanie priestoru a času, zatiaľ čo Bohr zachytil v rovniciach zvláštnu kvantovú podobu hmoty.

Čítať ďalej...

Budete mrznúť, hladovať, niektorí umriete a budete smutní!
Komentár na aktuálnu tému ...

Čítať ďalej...

Aké bohatstvo zanechajú dnešní politici?

Dovolím si povedať žiadne. Tým, že po zvade vládnucich strán a hašterení Sulíka a Matoviča vláda vydržala, síce menšinová, pokračuje, nie je isté ako zvládne náročné úlohy jesene. Bude čeliť blížiacej sa energetickej kríze, či problémom v rezorte školstva. Budú uholné prázdniny?

Čítať ďalej...

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Slovensko na prvom mieste!

Kedy sa národ spamätá, pretože vláda to nebude ....

Načo je volebná kaucia

Tri mesiace pred parlamentnými voľbami sú mediálne výstupy bezfarebné.

Fakty z čísel trochu inak a hlbšie

Čitateľ sa môže spýtať prečo som si zvolil taký nadpis dnešnej úvahy. Pochopiť zmysel čísla je veľmi náročné ale aj veľmi potrebné. Dôvodov mám veľa. Jedným z nich je zbožňovanie číselnej hodnoty HDP (hrubý domáci produkt). A orgány EÚ ho využívajú (zneužívajú) aj na rozdeľovanie, teda ako kritérium preto, čo dostane niektorá krajina, napr. z financií EÚ.

Dane nám neustále robia problém

Denník N dnes (13/5) napísal: „Aj v prípade, že to Matovič skúsi silou a pretlačí svoje návrhy napriek jeho nesúhlasu o zvyšovaní daní, nikam neodíde. Nemôže aj keby veľmi chcel, o tom, či by vôbec chcel, sa dá tiež pochybovať (myslel na p. ministra Sulíka).