Ako hlasovali slovenskí europoslanci

Európsky parlament dnes hlasoval o novom návrhu kvót na povinné prerozdelenie údajných utečencov medzi členské štáty EÚ.

Nový návrh, ktorý predpokladá prerozdelenie 160 000 ľudí, čo je štvrnásobný nárast oproti predchádzajúcemu návrhu, predniesol predseda Európskej komisie Jean Claude Junker. Vieme, ako hlasovali europoslanci zo Slovenska.

Väčšina europoslancov opätovne hlasovala za povinné kvóty. 498 ich hlasovalo za, 158 proti a 37 sa zdržalo. Slovenskí poslanci EP hlasovali nasledovne:

ZA: Monika Flašíková Beňová (SMER-SD), Vladimír Maňka (SMER-SD), Miroslav Mikolášik (KDH), József Nagy (Most-Híd) a Boris Zala (SMER-SD).

PROTI: Richard Sulík (SaS), Branislav Škripek (OĽANO) a Jana Žitňanská (NOVA).

Zdržali sa: Pál Csáky (SMK), Eduard Kukan (SDKÚ-DS), Monika Smolková (SMER-SD), Ivan Štefanec (SDKÚ-DS) a Anna Záborská (KDH). Pri jednotlivých poslancoch sú uvedené strany, za ktoré boli zvolení.

V najväčšej miere hlasovali proti kvótam europoslanci z frakcie Európa národov a slobody, ktorú vedie francúzska politička Marine Le Penová. Táto schválená rezolúcia Európskeho parlamentu má však iba nezáväzný a odporúčací charakter. Rozhodujúce budú stanoviská vlád členských štátov.

 

zdroj: www.beo.sk

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

LIBERÁLNY TERORIZMUS

Pri fixácii na militantný islamizmus v našom euroamerickom kultúrnom okruhu často zabúdame, že hrozba terorizmu nemusí nevyhnutne prichádzať z vonkajšieho prostredia.

Lož hustne

Februárový úvodník samozrejme nemôže vynechať spomienku na „Vítězný únor 1948“, kedy sa vraj komunisti dostali k moci.

Nenávisť hustne

Presne pred rokom som svoje úvodné slovo nazval: „Lož hustne“. Okrem spomienky na lži okolo „Víťazného februára 1948“ bola reč o tom, ako rozkladne na každú spoločnosť – či už na jej kultúru alebo ekonomiku – pôsobí, keď sa nevysporiada so lžou.

Vyrastú z našich detí slniečkári?

Školské vyučovanie má ísť podľa pokynov s prúdom multikulturalizmu