Koncom tohto mesiaca sa uskutoční Medzinárodná vedecká konferencia v Palárikove

V objektorch Poľno SME v Palárikve sa usutoční 26. apríla Medzinárodná vedecká konferencia doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov pod názvom Efekty malého a stredného podnikania vo vidieckom priestore.

Jej cieľovým zameraním sú vecné problémy ekonomiky, informatiky a manažmentu podnikateľských subjektov a vecné problémy regionálnej ekonomiky, manažmentu miestnych samospráv, ekonomickej a občianskej bezpečnosti podnikateľských subjektov a samosprávnych územných celkov. Na jej kooperácii v rámci organizovania sa zúčastnia viaceré domáce i zahraničné organizácie najmä vysoké školy, univerzity a akadémie z oblasti rezortu poľnohospodárstva., okrem domácich, z Poľska, Česka, Maďarska a Ukrajiny. Na programe je aj spoločná prehliadka objektov areálu miestneho Poľno SME.

Súčasťou konferencie bude aj vyhodnotenie celoštátnej súťaže Mladá veda a odovzdávanie ocenení - čestných uznaní mladým vedeckým pracovníkom v Odbore ekonomika a manažment SAPV. Moderátorkou konferencie je profesorka   Monika Hudáková z  Univerzity Konštantína Filozova v Nitre a vedeckým garantom profesor Vladimír Gozora z Vysokej školy ekonomie a manažmentu v Bratislave.


Milan Kupecký

COVID-19 - Slovensko - aktuálny stav

Informáciu o mieste a počte chorých získate pohybom kurzoru myši.


Kto dnes oslavuje ...

Meniny na web

ukradnuté kosovo


európa na rázcestí ...

náhodný výber článkov

Francúzske voľby [23. apríl 2017] naživo

Le Penová, Macron, Fillon? Kto bude prezidentom Francúzska? Sledujte v priamom prenose.

 

V zovretí pozlátenej neistoty

Ak si občan všimne a zhodnotí, čo verím, že hej, aktivity vlády či parlamentu, a to hneď po voľbách a aj teraz v čase koronakrízy, iste bude súhlasiť, že žijeme v pozlátenej neistote. Vďaka (ne)vzdelaným politikom.

V pondelok 14. februára 2022 uplynulo 1153 rokov od smrti Konštantína – sv. Cyrila

Riaditeľka  Ruského  centra  vedy  a kultúry  v  Bratislave  Elena Epišina, predsedníčka občianskeho združenia CYRILOMETODIADA Daniela Suchá a konateľ nadácie PRO PATRIA Anton Hrnko si  uctili svätých solúnskych bratov položením kvetov k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom  Svätého kríža na Námestí sv. Cyrila a Metoda v Devíne.

Pripomenieme si 30. výročie vyhlásenia zvrchovanosti SR - aktualizované

Dňa 17. júla 1992 Slovenská národná rada prijala Deklaráciu o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Bol to dôležitý krok k vzniku samostatnej Slovenskej republiky, ktorá bola vyhlásená o necelého pol roka neskôr.